Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2021 yılının ilk yüz yüze etkinliğini dün gerçekleştirdi. Ayrıca TİM tarafından düzenlenen KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı ilk kez bir üniversite çatısı altında gerçekleştirildi. Toplantıya TİM Başkanı İsmail Gülle de katıldı. Toplantıda Gülle, Eskişehir’in ihracat başarılarından övgüyle söz etti. 2021 yılına dair şehrimizin ihracat rakamlarını da paylaşan Gülle, Eskişehir ihracatının ilk 10 ayında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25’lik artışla 924 milyon dolara yükseldi. Gülle son 2 ayla beraber Eskişehir’de milyar dolarlık ihracat ile Cumhuriyet tarihi rekoru kırılacağını da belirtti. Belirtti belirtmesine de bunların sadece kağıt üzerindeki veriler olduğu düzeltmesi de EOSB Başkanı Nadir Küpeli’den geldi. Küpeli, Gülle’yi paylaştığı verilerin sadece Vergi Dairesi Eskişehir’de bulunan firmalar olduğu yönünde uyardı. Eskişehirli firmaların toplam ihracatının yıl sonunda 3 milyar doları geçeceğini de belirten Küpeli’yi, Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş da destekledi. Bu da bize gösteriyor ki, Eskişehir kağıt üzerinde gözükenden çok daha başarılı ve güçlü bir şehir.                   

TOPRAK’TA MUTLU SON

2021 yılının belki de en sevindirici haberlerinden birini geçtiğimiz günlerde aldık. Tüm Eskişehirliler el ele vererek SMA Tip-2 hastası olan Toprak Bebeğin bağış kampanyasını yüzde 100’e ulaştırdı. Şimdi Toprak, Dublin’e gidecek ve orada tedavi olacak. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur ve güzel bir çocukluk geçirir. Ailenin tedavi süreci boyunca yurtdışında kalması için gereken desteği sağlamak amacıyla Eskişehir Ticaret Odası desteğiyle 21 Kasım’da Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde bir resital düzenlenecek. Resitalde dünyaca ünlü Eskişehirli piyanist Gökhan Aybulus ve keman sanatçısı Hakan Şensoy sahne alacak.  Konseri dinlemek ve Toprak’a destek olmak isteyen herkesin davetli olduğu konserin davetiyeleri, Leto City Hotel ve Vehbi Koç Kongre Merkezinden temin edilebiliyor. Haydi Eskişehir, Toprak Bebeği el ele Dublin’e sağlığına uğurlayalım.

MUZAFFER’E DE UMUT OLALIM

köşe foto

Toprak Bebeğin sevindirici haberinin üzerinden çok geçmedi ki Eskişehir’de yine bağışa ihtiyacı olan SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Bebeğin kampanyasını duydum. Tepebaşı’nın Sütlüce Mahallesi’nde Emine ve İsmail Kiraz çiftinin oğlu Muzaffer’in kampanyası henüz yüzde 3-4 civarında. ‌Toprak’ta olduğu gibi Muzaffer’e de bir umut yaratabilmek için tüm Eskişehirlilerin yine el ele vereceğini umuyorum. Instagram’da @muzaffereumutol adresinden Muzaffer Bebek’in kampanyasını takip edebilirsiniz. Aşağıya bağışta bulunmak isteyenler için de IBAN numaralarını bırakıyorum. Bir kez yaptık, bir kere daha başarabiliriz.

TL IBAN

‌TR89 0001 5001 5800 7314 0261 93

ALICI : İsmail KİRAZ

‌AÇIKLAMA : MUZAFFER YAŞASIN

‌EURO IBAN

‌TR66 0001 5001 5804 8019 9775 70

‌SWİFT/BİC KODU : TVBATR2A

‌USD İBAN

‌TR71 0001 5001 5804 8019 9775 77

‌SWİFT/BİC KODU : TVBATR2A