Eskişehirli sanayicilerin kuruluşlarından olan Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi kendi asıl görevlerinin yanı sıra hem üyelerine hem de Eskişehir halkına yönelik başarılı çalışmalar yapıyor.

Sanayi Odası’nın “ESO Akademi” ve Organize Sanayi Bölgesi’nin Meslek lisesi bunların en başında geliyor.

Bu eğitim kurumları sanayiye ara eleman yetiştirilmesinin yanında Eskişehirli gençlere de eğitim ve iş imkanı sunuyor.

Oldukça modern araç ve gereçlerle donatılmış bu kurumlar, Eskişehir sanayine de önemli katkılar sunacak.

***

Eğitim çalışmalarının yanı sıra sağlık ile de yakından ilgilenen Organize Bölgesi bir süredir yaptığı uygulamalarla göz dolduruyor.

İşte bu nedenledir ki; İl Sağlık Müdürü Prof. Dr.Uğur Bilge, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret ederek, EOSB’de 3. doz aşı çalışmasının yapılması yanı sıra sağlık çalışanlarına vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Bilindiği üzere Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle OSB Müdürlüğünde Covid-19 aşı ve PCR testi çalışmaları başlamıştı, bu uygulamanın aralıksız devam ettiği bildirildi.

***

Yapılan bu çalışmalarla özellikle çalışan kesimin sağlık sorunlarının giderildiği gibi iş gücü kaybının da önüne geçildi.

Bu konuda Nadir Küpeli, işçi ve çalışan sağlığının korunması ile sanayide üretimin devamlılığının sağlanması adına Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptıkları iş birliğinin artarak devam ettiğini söylüyor ve devam ediyor.

 “Sağlık İl Müdürlüğümüz ve EOSB işbirliği içinde olup, Bakanlık kararı doğrultusunda 2 doz BioenTech aşısı olmuş 18 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız için biliyorsunuz 3. doz hatırlatma aşılamasına karar verilmişti. Daha önce 2 doz BioenTech aşısı olmuş ve üzerinden 6 ay geçmiş 18 yaş üzeri kişiler hatırlatma dozunu istedikleri aşı türünden olabilmekteler. Ayrıca aşı hakkı tanımlanmış tüm vatandaşlarımız da Covid-19 aşılarını halen yaptırıyorlar. Bu kapsamda EOSB idari binasında Sağlık İl Müdürlüğümüz yetkilileri haftanın 5 günü 09.00-16.00 saatleri arasında Covid-19 aşısı yapmaktalar, ayrıca PCR testleri de ücretsiz olarak bölge binamızda gerçekleştirmekteler. Bu imkândan tüm OSB çalışanlarımızın yararlanması için yoğun bir çaba gösteriyoruz”

***

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, bu katkıya duyarsız kalmadı elbette ve şunları söyledi.

“Eskişehir OSB ile önemli iş birliklerine imza attık. Pandemi dönemi boyunca her zaman omuz omuza çalıştık. Bugün gerçekleştirdiğim ziyaretle de bize her konuda tam destek olan EOSB Başkanımız Nadir Küpeli’ye ve onun nezdinde yönetimine tüm sağlık çalışanlarımız adına bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim.”