0DEEFCF4-971C-43BE-A31B-3F1605FB0EF2Önceki gün İYİ Parti İl Başkanlığı’na atanan Emine Edizgil, İl Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve İstişare Kurulu üyelerinin tanıtım toplantısına katıldım. Toplantıda Edizgil, 2014 yılına gönderme yaparak o zaman ‘Odunpazarı’na kadın eli değecek’ demiştim, şimdi tüm Eskişehir’e ve Türkiye’ye kadın eli değecek’ dedi. 2014 yılında Edizgil, Odunpazarı’na aday olduğunda halk tarafından da karşılık gördü. Bunda iyi bir diş hekimi olmasının da önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Sıcakkanlı tavırlarıyla vatandaşın sempatisini de kazanmıştı. Seçim sonuçlarında da bu durum kendisini gösterdi. MHP’nin oy oranı yüzde 10-15 bandındayken yüzde 21,4 oy aldı. 50 binden fazla seçmenin oyunu alarak halkta bir karşılığı olduğunu da göstermiş oldu. Şimdi de İYİ Parti ile yeni bir yola çıkıyor. Ekibinde hem siyasette deneyimli isimler hem de gençler var. Aradan geçen 8 yılda Edizgil enerjisinden ve pozitifliğinden de bir şey kaybetmemiş gibi duruyor. Önümüzdeki seçimlerde yapacağı çalışmalarla İYİ Parti’ye katkısının büyük olacağını düşünüyorum.

TOPTAŞ VE TEMİZ SİYASET
İYİ Parti’ye girmişken birkaç haftadır yazmak isteyip de unuttuğum bir isim var. İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş. Gerçekten takdir edilesi bir siyasi çalışma yürütüyor. Ona buna çamur atmadan ilçesinde gördüğü ne sorun varsa dile getiriyor, yetkilileri göreve çağırıyor. Sorunları gidip yerinde tespit ediyor, fotoğraflıyor. Sonra basın aracılığıyla vatandaşın da haberdar olmasını sağlıyor. Birçok partinin merkez ilçe başkanından daha çok çalışıyor. Temiz siyaset yapıldığını görmek her zaman için güzel. Sırf siyaset de yapmıyor, siyasetten bağımsız kurumları da işlerini yapmadıklarında eleştiriyor. İYİ Parti son seçimlerde Sivrihisar’dan çok parlak bir sonuç alamamıştı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün de ilçede yaptığı çok önemli çalışmalar var. Yüzügüllü de Sivrihisarlılar tarafından oldukça sevilen ve tutulan bir isim. Yine de Toptaş’ın yaptığı çalışmaların önümüzdeki seçimlerde İYİ Parti’nin oy oranını artıracağını düşünüyorum.

ÖRNEK SÖZLEŞMELER
Bu sıralar belediyelerin yaptığı toplu sözleşmeler baya gündem oldu. Odunpazarı işçilere yüzde 46 zam yaptı. Ardından Tepebaşı Belediyesi yüzde 56’lık bir zamla işçilerin yüzünü güldürdü. Büyükşehir Belediyesi de kadrolu personeline yüzde 50’lik bir zam yaptı. İşçiler Yılmaz Hoca’yı davul zurnayla kapıda karşıladı. Enflasyon almış başını giderken işçinin emeğine değer verildiğini görmek güzel. İşçiler mutlu olduğu sürece işlerini de hevesle yapar. Bu her zaman her işte böyle olmuştur. Yapılan ek protokollerle işçilerin sosyal hakları da iyileştirildi. Darısı tüm emekçilerin başına diyelim.