Mustafa Kemal okulunun orta kısmının kapatılması kararı başta öğrenci velileri olmak üzere vatandaşlardan tepki aldı.

Bir süredir de gündemde tutulmaya çalışılıyor.

Konuyu İYİ Parti milletvekili Aslan Kabukcuoğlu da ele aldı ve bir açıklama yaptı, konunun takipçisi olacağını da söyledi.

“Anadolu Üniversitesi kampüsünde yer alan Mustafa Kemal İlkokulu 43 yıldır hizmet veren, 2012 yılına kadar sorunsuz eğitim veren, binlerce öğrenci yetiştirmiş elit bir okuldu. 2012 yılından sonra 4+4+4 programına geçilince işler aksamaya başladı.

11 yıldır Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü bu okulu taşımak istemekte. Nedeni, sınıfların fazla sayıda öğrenci bulundurmaları, öğrenciler arasındaki fazla yaş farkı, tuvaletlerin yetersizliği.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Anadolu Üniversitesi yetkilileri, ilk 4 yıldan sonraki sınıfların Eskişehir’deki diğer okullara nakledileceğini belirtiyorlar.

Bu okulda sorun 11 yıldır devam ediyor. Velilerce tercih edilen bir okul. 11 yıldır çözüm sağlan(a)mamış.

Yaşanan olay ¨okullar olmasa, ben maarif vekaletini çok iyi idare ederim¨ diyen, Milli Eğitim Bakanı’nın ifadesinin günümüz versiyonu.

Eğer amaç, eğitimsizleştirme olmasaydı, sorun 11 yıldır çözülmez miydi?

5 yıl önce ilimizde ikili eğitim veren okul sayısı 28 den 34’e çıktı. Mustafa Kemal Ortaokulu’nun bir kısım sınıfların başka okullara dağıtılması ile ikili eğitim verecek okul sayısı 34’ü de geçecektir.

20 yıllık AK Parti iktidarı Türk eğitim sistemine, gözle görünür bir nitelik kazandıramadı. Nerede başarılı bir okul varsa onu etkisizleştirmek hedefleri oldu.

Yazık olacak Mustafa Kemal Ortaokulu’na”