Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile merkez sağ çizgide bulunan ve çoğu İYİ Parti’de politika yapan isimlerin gerçekleştirdiği toplantı ile ilgili bir yazı kaleme almıştım.

Söz konusu yazı sonrasında Adnan Sagay ile Mehmet Emin Yeşil cevap haklarını kullanmak istediler.

*

Önce, Adnan Sagay’ın ifadelerini aktarmak istiyorum.

Dedi ki Sagay:

‘İYİ PARTİ’YE ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNDUK’

“Gerçekleştirdiğimiz toplantıyı Yılmaz Büyükerşen organize etmedi. Bizzat ben Adnan Sagay ve Seçkin Teker tertip ettik. Bahattin Şeker’e temayül yoklamasında partililerimiz ilgi gösterdi, hatta temayülde ilk beşe girmeyi başardı. İsmail Türk seçim sürecinde çalışmalara katıldı, iki günde bir de seçim bürolarında çalışmalar yaptı, yine İsmail Türk bundan önceki ilçe kongresini kazanan isimdir. Tamer Özdemir de kendi bölgesi olan Tepebaşı’nda gerekli çalışmalara imza attı, o da tıpkı İsmail Türk gibi seçim bürolarındaki çalışmalarda da yer aldı. Menderes Çelik toplantıda yoktu, disipline verilip partiden atılması gibi bir durum da söz konusu değil, hatta kendisi keşke disipline verilsem de kim haklı kim haksız net olarak ortaya çıksa diyen biri. Salih Çetin toplantıya katılan isimlerden. Zafer Soysal merkez sağ adına toplantıya çağırıldı ve toplantıya katıldı, Yılmaz Büyükerşen’in elini öptü, toplantıyı da sonuna kadar takip etti. Toplantıya katılanların yüzde 80’i İYİ Parti üyesidir. Toplantıda özel olarak seçimle ilgili herhangi bir konu görüşülmedi. Biz o toplantıda sadece gündemi değerlendirdik, samimi bir ortam oluşturduk. Bizler İYİ Parti’ye önemli katkılarda bulunduk, inanarak çalıştık, seçim sürecinde de elimizden gelen gayreti gösterdik, seçim günü de hem sandıklarda hem okullarda görev yaptık. Parti bize görev vermemesine rağmen biz sorumluluk hissederek hiçbir beklenti içerisine girmeden faaliyetlerimizi sürdürdük. Bundan sonra da partimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

*

Şimdi de Mehmet Emin Yeşil’in ifadelerine göz atalım.

Yeşil şunları söyledi:

‘CESURLAR HAREKETİ İÇERİSİNDE YER ALDIM’

“Ben temayül yoklaması için başvuru dosyası vermedim. Milletvekili aday adayı da olmadım doğal olarak. Bunun nedeni olarak şunu söyleyebilirim. Meral Akşener Hanım’ın, Bahattin Şeker’i tercih edeceğini düşünerek etik ilkeler doğrultusunda hareket ederek başvuru yapmamın doğru olmayacağını düşündüm. Ancak bakın ne oldu. Ben temayül yoklamasına başvuru yapmamama rağmen il yönetimi beni temayül listesine yazmış, yani bundan benim haberim olmadı. Ben İYİ Parti’nin ilk yönetiminde yer aldım. Arslan Kabukcuoğlu Bey ile beraber çalıştık. O dönemde de milletvekili olmak isteyenler kongreye talip olmasın denildi. Bu nedenle Meral Hanım’a yakın olmama rağmen yine adaylık başvurusu yapmadım. Ben siyaseti karşılıksız yaparım. İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde bile vardım. Öyle ki ‘cesurlar hareketi’ içerisinde yer aldım. Çekirdek kadro içerisine girerek Akşener ile adım adım Türkiye’nin dört bir yanında mücadele verdik.”

*

Evet, cevap haklarını kullanmak isteyen Adnan Sagay ile Mehmet Emin Yeşil’in ifadelerini siz değerli okurlarımıza sundum.

Takdiri ise yine size bırakıyorum…