“Emekliye bir müjde de intibak zammından geldi. Yeni zam kararı alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı, gözler TBMM’ye çevrildi. Milyonlarca emekli için ek zam tarihi netleşti. Tam bin 300 TL intibak zammı emekli maaşlarına eklenecek. Karar bu sabah son dakika olarak duyuruldu. Peki emekli intibak zammı kimleri kapsıyor? İşte SSK ve Bağ-Kur emeklisi için intibak zammı detayları…”

***

“Emeklilere sürpriz ödeme duyuruları devam ediyor. Temmuz ayı maaş zammı şokunu hala atlatamayan emeklinin yüzünü güldürecek yeni ek ödeme açıklandı. SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi, EYT emeklisi için hafta başı sürprizi geldi. Tam 10.000 TL maaşa ek ödeme açıklandı. Başvuru yapan tüm emeklilere 3 gün içinde ödeme yatacak.”

***

“3000 TL seyyanen zam SON DAKİKA! TBMM toplandı, emekli bayram edecek... Maaşlara zam son dakika gelişmeleri milyonlarca vatandaş tarafından en çok takip edilen başlıklar arasında yer alıyor.”

Haber’de çeşitli detaylar verildikten sonra, haber şöyle bitiyor.

“Peki emekliye seyyanen zam var mı? Emekli maaşlarına ek zam yapılacak mı?”

***

“Emeklilere yeni ek ödeme müjdesi az önce geldi. Emekli tahsis numarası son hanesine göre 17/24 Ağustos tarihleri arasında IBAN numarasına 2000 TL Ek ödeme yatacak. Ağustos ayı emekli zam farkı detayları haberimizde…”

***

“Seyyanen zam tutmayan emekliler üzülmesin! Emekliye ek yüzde 25 zam az önce onaylandı... Emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri 16 milyon emekli vatandaşın artık tek gündemi haline dönüştü. Çünkü Temmuz ayında yapılan %25 zam oranı enflasyon ve hayat bağlılığı karşısında çok düşük kaldı. Bu sebeple de emekliler hükümetten ek zam beklentisi içine girdi. Milyonlarca emekli Şimdi maaşlara yeni bir zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor ve yoğun bir şekilde de araştırma yapıyor.”

***

“Emekli maaş zammı son dakika… 16 milyon emeklinin maaş alma hesaplamaları her geçen gün dönüşüyor. Temmuz zammı sonrası emekliye kök aylık üzerinden %58 zam kesinleşti.”

***

Yukarıda okuduğunuz satırlar sadece bir internet haber sitesinin 14 ve 15 Ağustos 2023 tarihindeki haberlerinden alınmadır.

Yani iki gün içinde emeklilere çeşitli zamlar yapılıyor ama emeklinin haberi yok.

Bir de TBMM tatilde olmasına rağmen Meclis sanki çalışıyormuş gibi haberler veriliyor.

Muhtemelen iktidara yakın bir internet sitesi bu.

Takvim gazetesini hatırlayın, her günkü sayısında emekli zammı haberi veriyordu.

Gerçi hala veriyor ya…

Emekliyi mağdur ettikleri yetmiyor bir de kafa buluyorlar.