Size geçmişte beni etkileyen bir filmden bahsetmek istiyorum. Belki de filmin beni etkilemesinin tek nedeni kurgusu değil şu yaşanan olaydı. Filmin başrolündeki (Bruce Lee’nin oğlu) Brandon Lee’nin çekimlerin bitmesine günler kala, yanlışlıkla gerçek mermi doldurulmuş bir silah yüzünden sette ölmesi de unutulmayacak trajik anlardandı. İşte bu trajik filmden bahsetmek istiyorum.

Son zamanlarda eski filmleri yeniden uyarlama durumları söz konusu oldu. Eskiden filmlerin oyuncuları, konusu, kurgusu, çekimi olsun o kadar kaliteli işler yapıldı ki yeni dönemde sürekli eski yapılan işleri yenileme kararları alınıyor. Bunların birçok örneği mevcut ve birçok örnek verilebilir. 

Aslında durumu belki de öyle değerlendirmemek gerekiyordur. 

Eskiden her evde PC ya da DVD player bulunmuyordu. VCD oynatıcılar vardı. Bol internet veya bir şeyler izleyebileceğimiz telefonlarımızda yoktu. Bakkallar kadar çok olmasa da her mahalleden VCD ve DVD film satan dükkanlar vardı. Orijinal almak bir kenara film CD’sini almak bile pahalıydı. Bu yüzden günlük kiralıyorduk. O zamanlar izlediğim filmlerin tadı bir başkaydı. Bazılarını iki, üç kez izlediğim bile olmuştu. 

Tadına doyamadığım zamanında beni etkileyen filmden bahsetmek istiyorum. The Crow (ölümsüz aşk diye çevirmişler yeni öğrendim) film inanılmaz güzeldi. 

Konusu:
Müzisyen Eric Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde top Dollar isimli berbat tipin başını çektiği serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve katledilirler. Bir yıl sonra Eric’in mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi olacaktır. Alınacak intikamlar, verilecek dersler vardı.

Brandon Lee’nin çekimlerin bitmesine günler kala, yanlışlıkla gerçek mermi doldurulmuş bir silah yüzünden sette ölmesi de unutulmayacak trajik anlardandı. Girişte söylediğim gibi belki de bu yüzden aklıma kazınan bir film olarak kaldı.

Ölümsüz aşk, perde de çok başarılı olmuş ve kült bir klasik haline gelmişti. Yıllar içinde çeşitli yönetmen ve oyuncuların dahil olduğu projede karmaşık bir yapım süreci yaşanmıştı. Ölümsüz Aşk’ın uzun süredir üzerinde çalışılan yeniden çekilme fikri, ilk olarak 2008'de geliştirilmeye başlanmıştı. Yıllar boyunca hayata geçirilemeyen yeniden çevrimin 2024'te vizyona girmesi planlanıyor.

Ölümsüz Aşk’ın yeniden çevriminin yönetmen koltuğuna Rupert Sanders oturdu. Kendisini Kabuktaki Hayalet filmiyle tanıyorum. Senaryo Zach Baylin'le Will Schneider’e ait ve O'barr'ın çizgi romanına dayanıyor. Yeniden filmde başrolde Bill Skarsgård yer alırken, Fka Twigs de onun öldürülen nişanlısı Shelly'yi canlandırıyor. 

Bill Skarsgård son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Gelecekte daha iyi projelerde yer alacağından eminim. 

Filmin çekimleri grevden önce tamamlandı ve 23 Ağustos 2024'te gösterime girmesi planlanıyor.