CHP Eskişehir İl Örgütü, milletvekili aday adaylarını kamuoyuna tanıtmak amacıyla bir toplantı gerçekleştirmiş, toplantıdan sonra çeşitli eleştiriler yükselmişti.

Benim de birtakım eleştirilerim oldu. O eleştirileri Twitter hesabımdan şu ifadelerle paylaştım:

- Salon küçüktü, insanlar nefes alamadı, dışarı taştı, evine dönenler oldu.

- İftar sonrası yapıldığından yetişemeyen, katılmaktan vazgeçen epey partili vardı.

- Aday adaylarına verilen süre yetersizdi.

- Dahası, aday adaylarına -isteyerek ya da istemeyerek- adil yaklaşılmadı. Özellikle Nuray Akçasoy, Kadir Kodak ve Garip Yıldırım'ın konuşması il başkanı tarafından sürekli kesildi. Nuray Akçasoy isyan etti. Kadir Kodak'ı dinleyenler araçlarını çekmek için salondan ayrıldı. Garip Yıldırım direkt salonu terketti.

- Tüm bunlar partiye bir sabotaj değilse, amatörlüğün ve iş bilmezliğin ta kendisidir.

*

Bu eleştiriler sonrasında CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel aradı ve cevap hakkını kullanmak istedi.

Şimdi, Taşel’in açıklamasını aktarıyorum ve takdiri siz değerli okurlarımıza bırakarak bugünlük MIH sütunlarını kapatıyorum.

*

İşte, Taşel’in ifadeleri:

‘AMAÇ ADAY ADAYLARIMIZDAN EN FAZLA VERİMİ ALABİLMEK’

◾  “Toplantıyı geçen hafta Pazar günü yapacaktık ancak aday adayları tam netleşmediği için yapamadık. Aday adaylarımız netleştikten sonra toplantıyı hafta içi yapmamızın nedeni de, kesin aday listelerinin verileceği tarih olan 9 Nisan’a kadar aday adaylarımızın daha fazla çalışmasını sağlamak. Bu Pazar günü yapsaydık aday adaylarımızın tümü daha az sahada olacaklardı. GeçtiğimizSalı günü yaptık ki, aday adaylarımız sistemli bir organizasyon dahilinde daha önceden sahaya çıktı. İl başkanlığımız tarafından tüm aday adaylarımızın içerisinde olduğu bir çalışma başlattık. Aday listesini vereceğimiz tarihe kadar tüm ilçelerimize ulaşmış olacaklar. Bu da hem aday adaylarımız hem de partimiz için olumlu bir çalışma olacak, meyvelerini alacağız. Yani buradaki amaç aday adaylarımızdan en fazla verimi alabilmek. Burada önemli bir durum daha var. Aday adaylarımızın bu süreç içerisindeki çalışma performanslarına, partinin verdiği görevi ne derece yaptıklarına bakacağız ve sonucu bir rapor dahilinde aday listesi YSK’ya verilmeden, karar aşamasında Genel Merkez’e ulaştıracağız.

◾  Bunun yanı sıra merkez ilçelerimiz olan Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe başkanlarımızdan da bir çalışma raporu isteyeceğim. O rapora göre görevlendirmeler yapacağız.

‘BÜYÜK SALONLARDA KOPUŞLAR PEK GÜZEL GÖRÜNTÜ VERMİYOR’

◾  Partililerimizin, toplantıya ilgilerinin olacağını biliyorduk. Tercih ettiğimiz salonunun taşacağını da biliyorduk. Ancak büyük salonlarda kopuşlar pek güzel görüntü vermiyor. Orta halli bir salonda katılanlardan ayrılanlar olsa bile sorun yaşanmıyor.

NURAY AKÇASOY, GARİP YILDIRIM VE KADİR KODAK OLAYI…

◾  Aday adaylarımızın konuşma süresini üç dakika olarak belirlememizin nedeni, katılımcılarımızın sıkılmasının önüne geçmekti. Evet, aday adaylarımız sürelerini aşınca, toplantıyı yöneten kişi olarak nezaket çerçevesinde toparlamalarını istemek benim görevim. Bu anlamda adil yaklaşım sergiledim. Zaten konuşma süresi üç dakika, ben altıncı dakikadan sonra uyarılarıma başladım. Nuray Hanım’a da benzer şekilde yaklaştım, orada bir sorun yok, herkese eşit mesafede yaklaşıp söz hakkı verdim. Garip Bey konusunda da öyle. Evet, su sorunu oldukça önemli, Garip Bey de bu işin uzmanı. O nedenle bir basın toplantısı düzenleyerek sorunu detaylarıyla anlatmasını önerdim salonda. Herhalde önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyecek. Yani toplantıyı yöneten olarak haksızlık yapmamak adına özen gösterdim, kaldı ki hangi aday adayımız kaç dakika konuştu hepsinin kaydı var, yani ortada bir adaletsizlik yok. Kadir Bey konusunda bir talihsizlik yaşadığımızı kabul ediyorum. Bunu Kadir Bey’e de ilettim, bir haksızlık yaşandığını söyledim. Ancak otopark kapanacaktı, o duyuruyu yapmak zorunda kaldık. Daha sonrasında salon toplandı ve Kadir Bey konuşmasını daha diri bir salona yaptı.”