Geçtiğimiz günlerde AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nın yanıtlaması istemiyle vatandaşların aktardığı bir soruyu gündeme taşımıştım. 

*

O soru şuydu:

“AK Parti’nin danışma kurulu toplantıları meşhurdur. Önceki dönemlerde bu danışma kurulu toplantıları ilçe başkanlıkları marifetiyle köylerde de yapılırdı ve çok ilgi görürdü. Köyde yaşayan vatandaşlar merkeze gelemediği için, köyüne siyasetçi geldiğinde mutlu oluyordu. Alt yapı gibi, yol gibi, elektrik gibi, telefon hatları gibi dertleri sıkıntıları varsa siyasetçilere rahatlıkla iletebiliyorlardı. Ancak artık köylerde danışma kurulu toplantıları yapılmıyor. Bu işten niye vazgeçildi?”

*

Söz konusu soruya, AK Parti İl Başkanlığı adına Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Burgaz cevap vermek istedi.

Burgaz’ın cevabı, şöyle oldu:

KÖY DANIŞMALARI İÇİN İLERLEYEN GÜNLERİ İŞARET ETTİ

“AK Parti Eskişehir Teşkilâtı olarak her daim saha olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sosyal medya hesaplarımızdaki paylaşımlarımız örnek niteliğindedir ki her programımızı da paylaşmıyoruz. Halihazırda geçtiğimiz aylarda ilçelerimizde ve köylerimizde programlar gerçekleştirilerek esnaf ve hane ziyaretlerinde bulunulmuştur. Özellikle dış ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz programlarımız danışma kurulu toplantılarımız minvalinde. Programlarımız kapsamında ilçe merkezindeki vatandaşlarımızla bir araya geliyor, talep ve önerilerini içtenlikle dinliyoruz. Kapı kapı, hane hane, fert fert dolaşıyoruz. Çözüm önerilerimize dair hemşehrilerimizi bilgilendiriyoruz. İlerleyen günlerde yine ilçe ve köy danışma meclisi programlarımız olacak.”

*

Başkan Hasan Burgaz’ın cevabını okudunuz…

Köy danışma kurulu toplantılarının niçin kaldırıldığını net ifadelerle açıklamasa da, bu etkinliğin eksikliğini telafi etmek adına köylerde çeşitli buluşmalar gerçekleştirdiklerini kaydetmiş.

Öte yandan, köylerde yapılan etkinliklere rağmen köy danışma kurulu toplantılarının eksikliği kapatılamamış olacak ki, ilerleyen günlerde köy danışma kurulu toplantılarına tekrar start verileceğini ifade etmiş.