İçerik üreticisi Barış Özcan birkaç gün önce Chatgpt 4o hakkında bir video paylaştı. Video Chatgpt 4o’nun ne kadar geliştiği ve hayatımızda oluşturabileceği yerinden bahsetti. Aslında Her (Aşk) filmi gerçek oldu gibi bir duyuruda bulundu. 
Merakımı cezbetti. Hemen filmi açtım ve izlemeye koyuldum. 
Film yalnızlık ve yaratıcılık sıkıntısı çeken bir yazarın dram ve komediyle yoğrulan öyküsünü beyazperdeye taşıyor.
Ana karakterin ne kadar düzgün ve bilinçli olduğu düşünülse de kendisinin yaptığını bazı farklı davranışlar geçmişten peşini bırakmayan sorunlar haline geliyor. 
Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır. Ve bu yıllarda insanların işlerini artık bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir.
Kusursuz bir yapay zekâ programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore’u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır. Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zekâ programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.
Filmin başrolünde Joaquin Phoenix yer alırken, Scarlett Johansson da gizemli bilgisayar uygulamasına sesiyle hayat veriyor.
Barış Özcan’ın da bahsettiği gibi Chatgpt 4o’un en önemli özellikleri, 
Metin ve görsel arasında anında etkileşim kurabiliyor. 
Bir telefon kamerası aracılığıyla çevresini görebilen model, nesneleri tanıyıp, yorumlayabiliyor.
Ayrıca, ekran paylaşımı yoluyla matematik problemlerini çözme yeteneği sunuyor. 
GPT-4o, yalnızca ses tonlamaları arasında fark yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda yüz ifadelerini analiz ederek kişinin duygusal durumuyla duygusal bir etkileşim kurmasını sağlıyor.
Zaman ilerliyor ve teknoloji alıp başını gidiyor. Bunlar iyi şeyler ama hayatımızın içerisine dahil olduğunda umarım dolandırıcı ve kötü niyetli insanların oyuncağı olmaz diyor ve sağlıcakla kalmanızı diliyorum.