Bir seçim daha günahıyla sevabıyla sona erdi. Her zaman söylediğimi bir kez daha tekrarlamak istiyorum ;

Halka rağmen hiç kimse bir şey yapamaz.

Halkın iradesi yüzde 52 ile tekrar Erdoğan dedi.

Değişim  isteğini ortaya koyan diğer yüzde 48’e düşen bu galibiyeti kabullenip rakibi tebrik etmektir.

Demokrasilerde SANDIK tek gerçektir.

Ancak tek gerçek olan sandığa giderken , seçim  kampanyalarında  yaşananların da kolay kolay unutulmayacağı bir seçim oldu.

Bir tarafta devletin bütün imkanlarını fiilen kullanıp orantısız bir güç uygulayan bir aday , devletin televizyonunda tam 48 saat konuşturulurken , diğer tarafta  sadece 32 dk. yer alabilen başka bir aday.

Seçim öncesi istifa etmesi beklenen bakanlar , bırakın istifa etmeyi tam tersine sahip oldukları sınırsız imkanlarını kendi bekaları için kullandılar.

Vatandaşların vergileriyle vücuda getirilen TOGG , TCG gemisi gibi hizmetler seçim propagandası olarak kullanıldı.

Devletin İçişleri Bakanı , seçim çalışmaları esnasında kendisini protesto edenleri  sorgusuz sualsiz  gözaltına alınarak diğerlerine  gözdağı  verilmiştir.

Adaylardan bir tanesinin seçim afişleri asıldıkları yerlerden teker teker sökülürken , diğer adayın boy boy afişleri , resimleri bir çok kamu binasının , hatta  camilerin  duvarlarında sergilendi.

RTÜK denilen ve görevi denetleme olan üst kurul , nedense hep muhalif kanalları denetledi ve yükselen aykırı bir görüş olduğunda hemen kanal kapatma ya da başka bir değiş ile kanal kararttı.

Dezenformasyon haberler için yasa çıkartan iktidar , muhalif lider ile ilgili ortaya atılan sahte montaj kasetler ile hain , terörist , dinsiz , kafir gibi söylemler  karşısında kıllarını dahi kıpırdatmadılar.

Erzurum’da muhalefetin yaptığı bir seçim mitingi , bu devletin kolluk kuvvetlerinin bakışları altında taşlarla ve atılan cisimlerle sekteye uğratıldı.

Açıkça hedef gösterilen muhalefetin seçim büroları , İl başkanlıkları kurşunların hedefi oldular.

Ülkenin ibadet merkezleri kutsallarımızın başında gelen camilerimiz , miting alanına dönüştürüldü.

Muhalefete ait bazı sivil toplum kuruluşlarının , ilgili seçim yasasının kendilerine verilen yasal denetleme hakkı , memleketin İçişleri Bakanı tarafından engellenmeye çalışıldı.

Yukarıda yazdığım bütün bu olumsuzluklara rağmen bir taraf öbür tarafa üstünlük sağlayarak bir beş yıl daha halkımızdan geçer not aldı.

Şimdi muhalefetin payına düşen bu yenilgiyi kabullenip , her türlü hukuksuzluk ve haksızlığa rağmen yarışı kazanan rakibini büyük bir olgunluk ile tebrik etmektir.

Diğer taraftan ,yarışı  devletin bütün imkanlarını kullanarak adil olmayan bir seçim ortamı yaratarak kazanan mevcut iktidarın , kutlamalarını kimseyi incitmeden , ötekileştirmeden üslubu ile yapıp , ülkenin gerçek gündemine dönmektir.

Şimdi laf değil icraat zamanı.

Şimdi ekonominin yarattığı ağır hasar altında ezilen halkın bu sıkıntısının giderilme zamanı.

Şimdi ülkenin , yeni seçilen hükümet eli ile normalleştirilmesinin zamanı.

Şimdi , tahribata uğratılan hukuk sisteminin yarattığı çifte standartlar  ile oluşan adeletsizliklerin  yaralarının pansuman zamanı.

Şimdi enflasyonun tek haneli rakamlar seviyesine getirilme zamanı.

Şimdi merkez bankasının yaklaşık 76 milyar dolarlık  açığının giderilerek , kasayı  sıfır seviyesine  getirme zamanı.

Şimdi Dünya Yoksulluk Endeksinde , Ukrayna ve Küba’dan sonra onuncu sırada olan bu ülkenin insanlarını , zenginleştirme zamanı.

Yeni seçim , yeni sonuçlar , yeni hükümet…

Şimdi bize düşen , bütün önyargılarımızdan sıyrılarak ,  bugünden itibaren izlenen politikaları gözlemlemek ve yaklaşık dokuz ay sonra yapılacak olan yerel seçimlere kadar gerekli değerlendirmeleri yaparak , sandıkta tekrar irademizi ortaya koymaktır.

Ez cümle , sandıktan çıkan halkın iradesi sonucu yüzde 52 ile kazanan  Cumhur ittifakının bütün bileşenlerini kutluyor ve başarılar diliyoruz.

Aynı zamanda , yüzde 48’in niçin kendilerine geçer not vermediklerini de dikkatlice incelemeye davet ediyorum.

Öte taraftan bütün yasaklamalara ve engellemelere rağmen büyük bir olgunluk ile seçim kampanyalarını yürüterek yüzde 48 gibi çok önemli bir oy oranı alan Millet ittifakını da tebrik ediyoruz ve DEĞİŞİM mottosunu bir sonraki seçimlere de yılmadan taşımalarını diliyorum…


“DEĞİŞMEYEN  TEK  ŞEY  DEĞİŞİMİN  KENDİSİDİR…”