BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Astrolog Funda G. TAMSÜ Astrolog Funda G. TAMSÜ
Funda'nın Gökyüzü Günlüğü

27 Şubat 2021 Cumartesi günü Saat 11.18 de 8 derece Başak burcundaki Ay ve Balık burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğacak.

 

Dolunaylar, planlarımızı ve arzularımızı yerine getirmeye veya sonuca götürmeye yardımcı olan zamanlardır.

 

Dolunay hizmet ekseni dediğimiz Başak-Balık aksında gerçekleşiyor. Başak, mantık, organizasyon, doğruluk ve detayların alanıdır.

Aksine, Balıklar ayrıntılarla çok daha az ilgilenir, duygu okyanusuna dalmayı ve yaratıcı ilham akışlarında yüzmeyi severler. Bu zıt Zodyak işaretleri denge için birbirlerine ihtiyaç duyarlar.

 

Dolunay horoskopunda İkizler burcu yükseliyor. Başak ve İkizlerin yöneticisi Merkür Kova burcunda Dolunayı Kareleyen Ay düğümlerine olumlu bağlan kuruyor. Ve yine

Dolunay’a uyumlu olan Uranüs özgürlük, değişim, sürpriz enerjilerini harekete geçiriyor. Bu açıdan, planlarınız ve eylemlerimizde aceleci ve dürtüsel olabilirsiniz. 

 

Bazı olaylar plana göre gitmeyebilir, bazı hikâyeler bağımsız olarak gelişebilir ve beklenmedik bir dönüş alabilir. Her hangi bir şey sizi çok şaşırtabilir yada bir şey yeni bir ışıkta açılabilir sevgili dostlar.

 

Dolunay aynı zamanda ekonomide hem ülkemiz hem de dış devletlerin finansal sisteminde geleceğe yönelik canlandırıcı bir hareketlenmenin de olabileceğini gösteriyor.

 

Dolunay boyunca sindirim organlarında hassasiyet artabilir. Dolayısıyla gıda ve ilaç kullanımlarına özen göstermelisiniz. Aşırı yorucu işlerden kaçınmalı, varsa sağlık sorunlarınızın iyileşmesini kolaylaştıracak yeni bir yöne dönebilirsiniz. Hafif bir diyet uygulamak da yararlı olabilir.

Dolunay diğer burçlarla birlikte Başak, İkizler, Yay  ve Balık  burçlarını daha fazla etkileyebilir.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, Dolunay

altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay

beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay

dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar tanıdıkların yanı sıra araçlar, yollar ve yolculuklar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Sevgili Aslanlar, Dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızla alakalı karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler,  insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, , Dolunay on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalar gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay on birinci evinizde gerçekleşiyor. Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durum, hukuksal meseleler bakımından değişiklik ve otorite figürleri ile ilgili konuları  ön plana çıkarıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları  ön plana çıkarıyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

 

EN SON EKLENEN HABERLER

Bursa Uludağ Üniversitesi 12 Öğretim Görevlisi alımı gerçekleştirecek.

Haliç Üniversitesi 49 Öğretim Üyesi alımı yapacak.

İstanbul Aydın Üniversitesi 49 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan ayında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla ...

Eskişehir kent merkezi haftanın ilk gününe etkili olan sağanak yağmur ile başladı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kentte 14 bin 90 dekar alanda mera ıslah ve amenajman projesi yürütülür...

Yukarı Çık