AKREP BURCUNDA DOLUNAY

24 Nisan Çarşamba saat 02.49'de Akrep-Boğa ekseninde 4 derecede Dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay her zaman yoğun bir şekilde kendini gösterir, etkilediği bölgelerde biriken enerjinin tamamı ortaya çıkar. Dolayısıyla bu konularda bir şeyleri çözmenin, bir şeyleri tamamlamanın zamanının geldiğini hissederiz.

Akrep ve Boğa eksenindeki Dolunay, yaşam ve ölüm, doğal ve doğal olmayan, dost veya düşman, ılımlılık ve tam kriz eksenidir. Genel olarak burada denge bozulur ve büyük çaplı trajediler ve dönüşümlerle sonuçlanan bir patlama meydana gelir.

Dolunay haritasına baktığımızda gergin bir yapılandırma görüyoruz: Bu, Güneş, Ay ve Plüton (T) karesidir. Baskıyı, güç sınavını ve büyük mali kayıpları beraberinde getiriyor. Finans, sağlık, vergiler, krediler ve iş alanlarında gerçek durumun ne olduğunu anlayabilirsiniz. Koşullar sizi planlarınızı değiştirmeye zorlayabilir.

Ayrıcaaşk tutkusu ve askerî harekâtlar önümüzdeki iki haftanın ek konuları olacak sevgili dostlar.

Özellikle toplu etkinlikler ve kalabalık yerlerde dikkatli olun. Provokasyonlara kapılmayın ve  insanlar saldırgan ise çatışmalara girmeyin.

Sağlık ve fiziksel güvenlik konusuyla ilgili olarak, yaralanma, kaza riskleri, boğaz, kan damarları, kan basıncı ve üreme sistemi ile ilgili sorunlar da artabilir.

Bu Dolunay en çok Akrepler, Boğalar, Kovalar ve Aslanlar tarafından hissedilecek.
 

Dolunay’ın burçlara etkisi;


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, maddi güç ve daha fazla özgüven elde etmek için yeni yollar ve yeni olanaklar geliştirebilirsiniz. Nafaka, tazminat ya da miras meselelerinizi kapsayan alanlarda maddi kazançlar ya da kayıplar oluşabilir. Cinsel enerjiniz ve kişisel manyetizmanızın yükseldiği bu dönem, aşk-nefret gibi duyguları deneyimleye bilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, eşiniz, ortağınız ya da partnerinizle yaşamınızın seyrini değiştirecek önemli adımlar atabilirsiniz. Ciddi beraberlikler evlilikle noktalanabilir ya da sorunlu ilişkilerde kopuşlar yaşayabilirsiniz. Kariyer, iş ve statünüzü ilgilendiren konularda önemli anlaşmalar, sözleşmeler ve seyahatler gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, günlük rutinleriniz, iş ve hizmet hayatınızda size vakit kazandıracak, iş yükünüzü hafifletecek olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak yeni bir diyet ve spor programına başlayabilir ya da daha önceden ihmal ettiğiniz tedavi gerektiren sağlık mesellerinize yoğunlaşabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, aşk, flört ve romantik ilişkilerinizde arzu, istek ve beklentilerinizi karşılamak için harekete geçebilirsiniz. Çocuklarınızın hayalleri ve umutlarıyla ilgili isteklerine destek vererek onların amaçlarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Yaratıcı uğraşlarınıza harcayacağınız enerji yaşamınızı daha keyifli hale getirebilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, aileniz ve evinizle ilgili hedeflerinize hızlı bir şekilde yoğunlaşabilirsiniz. Aile bireylerinizin acil ihtiyaçlarına yoğunlaşabilir, somut eylemlerle onlara takdir ve sevginizi gösterebilirsiniz. Geçmiş deneyimlerinizden yola çıkarak hayatınızda değişim yaratacak güncel bir sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK;(23 Ağustos–22Eylül) Sevgili Başaklar, sözleşmeler, muhasebe konuları, yasal konuların işlemleri, mektuplar ve yazışmalarla ilgili yoğun bir tempo içine girebilirsiniz. Kamusal ve şahsi beklentide olduğunuz pek çok meselelerinizi neticelendirebilir. Hedeflerinize ulaşmak, somut adımlar atmak için planlarınızda olan kısa yolculuklara çıkabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, gelir durumunuzu, maddi kaynaklarınızı yönetmek, yaratıcı projeler üretmek için güçlü bir arzu duyabilirsiniz. İş ve mesleki konularda alacağınız sorumlulukları gelir artışına çevirecek fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Özel yaşamınızla alakalı fikirlerinizi yeniden inşa edip ve güçlendireceğiniz koşullar oluşabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, hayatınızın ne yöne gittiğini daha net bir şekilde analiz etme fırsatı bulabilirsiniz. Geçmişte kalan kişisel ve çevresel seçimlerinizden çıkaracağınız dersler geleceğinizi şekillendirecek açılımlar getirebilir. Yeni bir fikirden, yeni bir plandan veya yeni bir projeden ilham alabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, hayatınızın değişim gerektiren yönüne odaklanabilirsiniz. Şimdiye kadar tolerans gösterdiğiniz ve iyi niyetli davranıp da karşılığında sizi sınırlayan ve zorluklar oluşturan tüm geçmiş konuları mercek altına alabilirsiniz. Dolunay enerjisiyle duygusal ve ruhsal yorgunluklarınızdan arınarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, yaşam enerjinizin artıyor. Hedefleriniz, hayalleriniz ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal alanlarda topluma yönelik hizmet ve projelerde ortak çalışmalara zaman ve enerjinizi harcayabilirsiniz. Edineceğiniz yeni bir bilgi veya kuracağınız bir iletişim sayesinde geleceğinizi şekillendirecek bir plan yapabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, beklentide olduğunuz kariyer alanınızdaki hedeflediğinizde yükseliş gerçekleşebilir. Kişisel tanınırlık, kamusal itibarınız artabilir. Otorite figürlerinizle daha fazla ilgilenebilir, sıcak ve olumlu iletişimler kurabilirsiniz. İş-özel yaşamınızda dengeli bir program oluşturarak, partnerinize ilişkinizi dikkate aldığınızı gösterebilirsiniz

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, maddesel ve manevi dünyanızın gerçek amacını bulmak ve öğrenmek için yabancı kültür ve ülkelere yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Edineceğiniz deneyimler sayesinde yaşamınızda bazı şeylerden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Hukuksal ve eğitim alanlarındaki meseleleriniz dolunay enerjisiyle sonuçlanabilir.