Dün ‘Kazım Kurt, Burhan Sakallı’yı düelloya davet etti’ başlıklı bir yazı kaleme almıştım.

Söz konusu yazımı kısaca özetleyip asıl konuya geçeceğim.

*

Karapınar 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi yıllardır yapılamıyor. Projeyi kapsayan mahallelerde yaşayan vatandaşlar perişan halde çözüm bekliyor. Bu noktada dönüşüm tartışması bir kez daha alevlendi. AK Parti Büyükşehir ve Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Murat Özcan, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar ve Kazım Kurt arasında geçen çeşitli tartışmalar var. Özcan ile Acar Kazım Kurt’u, Kazım Kurt ise Özcan ile Acar’ı suçluyor. Her iki taraf da birbirini eleştiriyor ancak ortada çözüm yok. Yani anlayacağınız filler tepişirken çimenler eziliyor! Her neyse… AK Parti ve TOKİ, Karapınar 2 Projesine ilişkin son hamleleriyle Kazım Kurt’u köşeye sıkıştırdı. Bu noktada Murat Özcan ile Ali Acar, Kazım Kurt’a TV’de canlı yayın teklifinde bulundu. Kazım Kurt da bu tekliflere karşılık olarak Özcan ve Acar ile TV’ye çıkmayacağını, Burhan Sakallı’yı canlı yayında karşısında görmek istediğini beyan etti.

*

Dünkü yazımın özeti bu şekilde.

*

Kazım Kurt, AK Parti MKYK Üyesi ve Odunpazarı Belediyesi’nin önceki dönem Başkanı Burhan Sakallı’yı TV’de canlı yayına davet edince, Burhan Sakallı ile görüştüm.

Peki, Sakallı’nın düşüncesi neydi? Kazım Kurt’un canlı yayın teklifini kabul etti mi?

*

Şimdi, Sakallı’nın aktardıklarını okuyalım ve sorularımıza cevap bulalım.

Dedi ki Sakallı:

‘SORULAR CEVAPSIZ KALIYOR’

“Karapınar 2’nci etap sorununu zaten değerli meclis üyelerimiz gündeme getiriyorlar. Belediye tarafından yapılan pek çok yanlışı kamuoyuna da aktarıyorlar. Belediyeye yönlendirdikleri sorular da var ancak çoğu zaman cevap alamıyorlar.

‘18 YIL ÖNCEYE TAKILIP KALIYORSA VAH VAH VAH’

Kazım Bey’in belediyeciliği boyunca yaptığını size özetleyeyim. Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış. Yani bir belediye başkanı 18 yıl öncesine bakmaktansa yönettiği şehrin geleceğine bakmalı, şehrinin 18 yıl sonraki vizyonunu belirleyip o doğrultuda gayretle çalışmalı. Bakın 2004’te doğan çocuk bugün 18 yaşında. 18 yıl önceye takılıp kalıyorsa bir yönetici vah vah vah.

‘LEYLEĞİN ÖMRÜ LAKLAKLA GEÇER’

Bizim yaptıklarımız ortada, onların da yaptıkları ortada. Vatandaş yapılanlara bakarak kimin neyi yaptığını kimin neyi yapmadığını çok iyi biliyor. Kazım Bey, her sıkıştığında yaptıklarını anlatmak yerine 18 yıl öncesine gidiyor. Demek ki anlatabilecek bir şeyi yok. Dedim ya, müflis tüccar misali. Leyleğin ömrü laklakla geçer, bunların ömrü de işte aynen böyle geçiyor maalesef.”

*

Evet, Burhan Sakallı’nın, Kazım Kurt’a dönük ifadelerini okudunuz.

Oldukça manidar ve aynı zamanda sert bir açıklama olduğunu söyleyebilirim.

Bu noktada herkese açık olduğu gibi Kazım Kurt’a da MIH sütunları açık. Sakallı’nın açıklamaları karşısında cevap hakkını kullanmak isterse elbette yayınlarım.

*

Sonuç olarak, taraflar arasında TV’de canlı yayın yapılması ihtimali ortadan kalkmıştır!