BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI

19 Kasım 2021 Cuma günü Saat 11.58 da Boğa burcundaki 27 derece Ay Akrep burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunayla beraber Parçalı Ay tutulması meydana gelecek.

Tutulma ülkemizden izlenemeyecek.  Amerika, Avustralya ve Güneydoğu Asya'dan gözlemlenecek.

Sevgili dostlar Bu gün Boğa-Akrep ekseninde başlayan tutulmalar 28 Ekim, 2023 yılına kadar devam edecek.

Ay tutulmaları, kaderimizi belirleyen olayları sembolize ederler. Yolumuzun hızlı ve yoğun bir şekilde yeniden yönlendirilmesi, dönüm noktalarını, bir şeyin tamamlanmasını, atılımları veya önemli başarıları işaret ederler.

Boğa ve Akrep ekseni, yaratma ve yıkım eksenidir. Boğa istikrar odaklıyken, Akrep büyüme odaklıdır. Boğa birikimle, Akrep ise yok etmeyle ilgilidir. Boğa somut bir formun yaratılmasıyla ilgiliyken, Akrep onun yok edilmesiyle ilişkilidir.

Tutulma ve Dolunayın meydana geleceği Boğa burcu para, aşk, yaratıcı ve ruhsal yetenekler, rahatlık, maddi değerler, zevkler ve kişisel ilişkiler ile ilişkilidir. Dolayısıyla Tutulma yaklaşık 6 ay boyunca parasal ve ilişkiler konusunda arzularımızın peşinden koşmaya teşvik edeceği gibi hedeflerimize ulaşmada güç ve azimde verecek.

Boğa burcundaki Tutulma tüm burçların duygusal dengesizlik veya rahatsızlık yaşamalarına neden olabilir. Bununla birlikte, kişisel gezegenleri 22–30 derecelik sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) ve 0 ila 2 derece arasında değişken burçlarda (İkizler, Başak, Yay, Balık) etkisini daha fazla hissedeceklerdir.

Ay Tutulması Kuzey Ay Düğümü - Rahu'da gerçekleşecek, buda olay ve durumların, daha önce olmamış, yaşanmamış şeyler gibi olacağını gösteriyor. Tutulma sırasında olacak her şey yeni deneyimler kazanmaya hizmet edecek.

Tutulma horoskopunda Oğlak burcu yükseliyor. Tutulma yöneticisi Venüs-Mars ile uyumlu etkisini hissettirmeye çalışıyor. Bu, Romantizim ve arzuların karşılık bulmasını ön plana çıkarıyor. Kendini tanıtmak ve bir evcil hayvan projesi başlatmak için iyi bir zaman. Yaratıcı yetenekleriniz ön plana çıkar ve çekiciliğiniz ve artan popülariteniz, destek kazanmayı diğer zamanlardan çok daha kolay hale getirebilir sevgili dostlar.

Ay olumsuz etkili Sabit yıldız Algol ile kavuşum verirken Jüpiter Ay ve Güneşe (T) kare açı içine giriyor.

Mali işler için olumsuz bir tempo oluşturuyor. Finans, mülk, gayrimenkul ile ilgili planların değiştirilmesi ve genişletilmesi gerektiği konusunda bizleri zorlayacak. 

Sosyal düzeyde, dünya para birimi ile ilgili gelişmeler ve hisse senedi piyasalarındaki önemli değişiklikleri gündemimizden düşürmeyecek.

Tutulma yine boyunla bağlantılı çok sayıda soruna neden olacağı gibi doğal afetler yangınlar, depremler ve patlamalarda artış yanabileceğini de işaret ediyor.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar Tutulma mali durumunuzun sorumluluğunu üstlenmeniz veya varlıklarınızı ve bazı şeyleri yeni bir ışık altında görmenizi sağlayabilir. Hayatınızı daha rahat hale getirmek adına finansal konularda istikrarı korumaya yönelik tedbirler alabilirsiniz. Yaşamınızın her hangi bir alanında bir dönüm noktasına gelebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Tutulma kararlarınızı veya planlarınızı yeni bir ışık altında görmenizi sağlıyor. Kişisel ilişkilerinize, projelerinize ve kariyerinize daha fazla çaba ve zaman ayırabilirsiniz. İhtiyaçlarınızla, sağlığınızla ilgilenmek, görünümünüzü değiştirmek, kendinizi bakıma sokmak gibi yenilikler yapabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Tutulma hayatınızın perde arkasında veya arka planında kalmanızı ve mola vermek isteğinizi ön plana çıkarıyor. Hayal dünyanız canlı, sezginiz son derece aktif olacak. İç sesinizi dinlemeye çalışarak çok önemli çalışmalar gerçekleştirebilir yada sizi hayal kırıklığına uğratan bir sorundan kurtulabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Tutulma hayatınızda arkadaşlıklarınızı, ilişkilerinizi ve mutluluk hedeflerinizi yepyeni bir şekilde görmenizi sağlıyor. Dikkatinizi yaşamınızın işlevsiz veya yetersiz hale gelen alanlarına çekebilirsiniz. Birisi veya belirli bir proje için duygularınız gelişebilir veya bir dönüm noktasına gelebilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Sevgili Aslanlar, Tutulma dikkatinizi kariyerinize, kamusal meselenize veya sorumluluğunuza çekiyor.

Hayatınızın yönünü ve uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yeni yollar ve yeni planlar geliştirebilirsiniz. Sevdikleriniz ve yaşam koşullarınızla ilgili, tutkularınızı daha da artıran harika keşifler yapabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Tutulma

sizi yeni veya canlanan ilgi alanlarına, sıra dışı çalışmalara ve farklı bakış açılarına yönlendirebilir. Sınırlayıcı alışkanlıklardan ve rutinlerden kurtulmak, sizin için neredeyse keşfedilmemiş bölgelere girmek kadar önemli olabilir. Yeni bir şeyi yaşamak ve deneyimlemek isteyebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23 Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Tutulma parayla olan ilişkinizi geliştirmek için plan yapmak veya kaynaklarınızı nasıl daha etkin kullanacağınıza dair yeni fikirler sunuyor. Yaşamınızda bazı durumlar dönüm noktasına gelebilir, yenilik yapmak arzusu duyabilirsiniz. Yaşam tarzınızı değiştirebilir veya sağlıksız bir bağımlılığı sona erdirebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Tutulma karşıt burcunuzda gerçekleşiyor, ilişkilerinize güçlü bir odaklanma getiriyor. İlişki, iş ve finansal hedeflerinizi güçlendireceğiniz aydınlanmalar yaşayabilir, önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Yaşamınıza önemli biri yada eğlenceli bir doz ve heyecan katacak güzel bir yenilik girebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Tutulma Hayatınızda daha iyi, daha tatmin edici sistemler inşa etmek için fırsatlar sunuyor. Üstesinden gelmeniz gereken projeler, öncelikler ve görevleriniz artabilir. Rutinleriniz, hayvanlarınız veya sağlığınızla ilgili şeyleri gözden geçirmeniz gerekebilir.  Hayatınızda önemli bir sorunu çözebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Tutulma

yaratıcı ve romantik konularla ilgili istek ve ihtiyaçlarınızı daha net anlamanız için size harika bir fırsat sunuyor. Kalbinizi gömülü duygulara ve gözlerinizi dikkatinizi vermeniz gerektiren durumlara açabilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek yeni bir romantizm veya yeni bir projeye başlayabilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Tutulma aile ve ev dünyanıza yenilenmiş bir enerji getiriyor. Yeni bir projeyi başlatma, taşınma veya kişisel değişiklik konusunda harekete geçebilirsiniz. Evinizde veya aile ilişkileriyle ilgili kritik yenilemeler ve yükseltmeler olabilir.  Sorumluluklarınıza, uzun vadeli hedeflerinize veya hırslarına odaklanmanız gerekebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Tutulma  vizyon ve bakış açılarınız aracılığıyla sevgiyi ve dostluğu hayatınıza çekmek için mükemmel bir enerji sunuyor. Bu dönem kendinizi enerjik ve yenilenmiş hissedebilirsiniz. Öğrenmek, ilgi alanlarınızı geliştirmek, iletişim kurmak ve farklı iletişim kanallarını keşfetmek için cesaretli davranabilirsiniz.