3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, farkındalık yaratmak amacıyla “Yetersiz Değil Yeteriz” empati etkinliği gerçekleştirildi.

Eskişehir'de sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti (VİDEO HABER) Eskişehir'de sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti (VİDEO HABER)

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engellilerin yaşadıkları sorunlara, sıkıntılara onların gözünden bakarak farkındalık yaratmak amacıyla “Yetersiz Değil Yeterizempati etkinliği gerçekleştirildi.

Eskişehir Kent Konseyi ve Anadolu Üniversitesi Engelsiz Anadolu Kulübü düzenlenen etkinlik, Haller Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Empati etkinliğine, ilimizde bulunan Engelli Dernekleri Başkanları, üyeleri ve her yaş grubundan vatandaşlar katıldı. Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Vural ve Öğretim Görevlisi Ramazan Karataş’ın materyaller aracılığıyla uygulamalı olarak verdiği bilgiler ile engellilerin yaşadığı zorlukları ve sıkıntıları daha yakından deneyimleydi.
 

Etkinliğe katılanlar bu sayede engelli bireyleri daha iyi anlayarak, empati kurabildi. “Yetersiz Değil Yeteriz” Empati uygulamalarına ilk katılan kişi olan Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Özgereksenimli kardeşlerimizin, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Dünya Engelliler Günü’nde “Yetersiz Değil, Yeteriz” Empati Etkinliğimizin, engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan hemşerilerimizin sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Engelli bireylerimizin temel hak ve temel özgürlüklerden pozitif ayrımcılık gözetilerek eşit ve tam olarak faydalanmaları için her daim üzerimize düşen görevi hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.