Dünya Haberleri

dünya haberleri ve güncel dünya gelişmeleri, dünya ile ilgili tüm video, dünya fotoğrafları ve dünya haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


TÜRKİYE

Meme kanserinin erken teşhisi için "elektronik sütyen" icat eden dünyaca ünlü bilim insanı Dr. Canan Dağdeviren, "Kadınların meme kanserine yakaladıktan...

TÜRKİYE

Niğde’de 'Arıcılıkta Yeni Yaklaşımlar Eğitimi' düzenlendi. Eğitimde konuşan Doç. Dr. Aziz Gül; Türkiye'nin petek bal üretiminde dünyada birinci sırada olduğunu...

SPOR

Eskişehirli boksör Dilara Yücel, Avrupa Şampiyonluğu sonrası UBO’nun Dünya Şampiyonluğu kemerine sahip olan ilk Türk kadın boksör olmak istiyor.

ESKİŞEHİR

Dünya Sosyal Hizmet Günü bu sene "Yeni bir eko-sosyal dünyayı birlikte inşa etmek: Kimseyi geride bırakma" temasıyla gündeme geldi.

Prof. Dr. Uğur Bilge, kanserin hem dünya hem de Türkiye için ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almakta olduğunu belirtti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), bilimsel yayınları ile 11 sıralama kuruluşunun 7’sinde bulunarak dünya sıralamaları listelerinde yer aldı.

Torun, "Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalarda; Korona virüsün anne sütünde tespit edilmedi” dedi.

'Üreten, Büyüten ve Yaşatan Kadın Buluşması’ fuarında bir araya gelen kadınlar, sergiledikleri ürünlerini dünya piyasasına sunmayı amaçlıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, farkındalık yaratmak amacıyla “Yetersiz Değil Yeteriz” empati etkinliği gerçekleştirildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Eskişehir Valiliği ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile kutlandı. 

Prof. Dr. Nurettin Erben hastalığın tarihi hakkında açıklamalarda bulundu, “AIDS ilk defa 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tanımlanmıştır."

Tüketiciyi Destekleme Derneği Çözüm Merkezi Üyesi Ayşe Keskin, bilinçli tüketimin gelecek nesiller için bir yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini belirtti