Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri hayat pahalılığına tepki göstermek ve ücretlerinin arttırılması talepleri için Tıp Fakültesi’nde eylem düzenledi.

Jandarma ekiplerinden kaçak sigara operasyonu Jandarma ekiplerinden kaçak sigara operasyonu

Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri hayat pahalılığına tepki göstermek ve ücretlerinin arttırılması talepleri için Tıp Fakültesi’nde eylem düzenledi. SES üyeleri sağlık emekçilerine sembolik olarak simit ve peynir dağıttı.

Bütün temel gıda maddelerinin pahalılıkta birbiri ile yarıştığını ifade eden SES Şube Başkanı Birtürk Özkavak, ‘‘Yaşam emekçiler için ağırlaştıkça bir avuç patron ve yöneticiler için zevk ve sefa demek oluyor. Bu gidişten hiçbir şikayeti olmayan tek bir söz etmeyen yandaş sendika yöneticileri de kendi maaşlarını artırmak ve koltuklarını korumak derdinde. SES olarak bu pahalılığın emekçilerin kaderi olmadığını biliyoruz’’ şeklinde konuştu. Özkavak, enflasyonda ve krizlerde emekçilerin hiçbir sorumluluğu olmadığını ama yoksulluğun, işsizliğin, açlığın onlara dayatıldığını söyledi. Sendika olarak zamların geri alınması ve insanca yaşayacak bir ücret için mücadelelerinin devam edeceğini belirten Özkavak, ‘‘Bu kapsamda sembolikte olsa özellikle simit ve peynir seçerek sağlık emekçisi arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Dün ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde sağlık emekçileri ile beraberdik. Diyoruz ki bizler sağlık hizmetini üretenler olarak tüm emekçiler gibi iyi bir hayat yaşamaya, mutlu olmaya herkes kadar layığız. İnsanca yaşamak istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin gerçek temsilcisi olarak sizlerle dayanışma halindeyiz. Hep birlikte mücadele ederek aşmayacağımız sorun yoktur’’ ifadelerini kullandı. 31 Ocak’ta sabah saatlerinde Şehir Hastanesinde sağlık emekçileriyle simit ve peynirlerini paylaşarak tepkilerini göstereceklerini söyleyen Özkavak, Sendika Genel Merkezi’nin ilan ettiği eylem takvimini 8 Şubat’a kadar devam ettireceklerini, taleplerinin gerçekleşmemesi halinde 8 Şubat’ta İş Bırakma ve görev etkinliği gerçekleştireceklerini söyledi.

(Melike Sever)