Anadolu Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

Anadolu Üniversitesi, 2020 ve 2021 Akademik Yılı mezunlarını 24-25-26 Eylül tarihlerinde düzenlediği törenlerle uğurladı. 

GÜNCEL 29.09.2021 - 15:32 30.09.2021 - 10:57

REKTÖR YILDIZ VE BAKAN YARDIMCISI SAYAN DA MEZUN OLDU  

Anadolu Üniversitesi, 2020 ve 2021 Akademik Yılı mezunlarını 24-25-26 Eylül tarihlerinde düzenlediği törenlerle uğurladı. 

HES Kodu uygulaması ve pandemi tedbirleri göz önünde bulundurularak büyük bir titizlikle organize edilen törenlerde mezunlar ve aileleri için özel bir program hazırlandı. Üç gün boyunca farklı oturumlarla devam eden törenlerde bu yıl yüksek lisans ve doktora öğrencileri de mezuniyet sevincine ortak oldu.

‘BAŞARILARINIZ DAİM, YOLUNUZ AÇIK OLSUN’

Mezuniyet töreninde mezun olan öğrencilere seslenen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “Değerli mezunlarımız bir ülkenin refah seviyesinin temel göstergesinin bilimsel ilerleme olduğu düşünüldüğünde, ülkemiz için sizlerin ne kadar kıymetli olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Hayata geçireceğiniz bilimsel çalışmalarınızda güzel yarınlar inşa edeceğinize, ülkemizi dünya akademisinde daha iyi yerlere getireceğinize özelde bizleri, genelde ise tüm toplumu gururlandıracağınıza inancımız tam. Sevgili mezunlarımız, bugün sizlerden fiziksel olarak ayrılacağız ancak gönlümüz her zaman sizlerle olacak. Bir meslek profesyoneli ya da bilim insanı olarak Türkiye’nin belki de dünyanın farklı yerlerinde Anadolu Üniversitesi kimliğini ve bayrağını başarıyla dalgalandırmaya devam edeceksiniz. Tüm bu güzel başarılar yaşanırken bizler de sizlerle gurur duymaya devam edeceğiz. Bu güzel gün vesilesiyle sizleri, değerli hocalarımızı ve kıymetli ailelerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarınız, daim, yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

‘MEZUNİYETİNİZİ KUTLUYORUM’

Açıköğretim Sistemi mezunları için düzenlenen törende, İktisat Fakültesi İngilizce Uluslararası İlişkiler mezunu Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan da mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Yardımcısı Sayan konuşmasında, “Uzun yıllardır çalışma hayatının içinde olmama rağmen bugün, ülkemizin seçkin ve yenilikçi üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi’nin sağladığı ikinci üniversite imkânı ile mezun olan bir öğrenci olarak aranızdayım. Duyduğum mutluluk ve gururu umarım sizler de hissedebiliyorsunuzdur. Açıköğretim Sistemi’ne emek harcayan Anadolu Üniversitesi yönetimine, eğitim kadrosuna ve tüm çalışanlarına bu süreçte ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Değerli arkadaşlarım sizleri de mezuniyetiniz için kutluyor, her birinizin meslek hayatında başarılar diliyorum, sizlere güvenimiz tam.” dedi.

‘REKTÖR OLARAK DEĞİL MEZUN OLARAK BURADAYIM’

Törende Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ise şunları söyledi: “Değerli mezun arkadaşlarım sizlere Gazi Üniversitesi’nin Rektörü olarak değil mezun bir arkadaşınız olarak seslenmek istiyorum. Sizlerle buluşma fırsatını bana veren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’a da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Gayret edip, çalışıp, zamanı iyi yönettiğiniz takdirde başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok. Her birinizi kutluyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

BELGELERİNİ REKTÖR ERDAL’DAN ALDILAR

Bu yıl ilk kez bölümlerini dereceyle bitiren öğrenciler mezuniyet konuşmalarını gerçekleştirerek mezuniyet belgeleri ve hediyelerini Rektör Erdal’dan aldı.  Konuşmaların ardından mezunlara belgeleri hocaları tarafından verilirken Rektör Erdal’ın geri sayımının ardından tüm öğrenciler coşkuyla keplerini havaya fırlattı. Tören, mezun olan öğrenciler ile ailelerin stat içerisindeki hatıra fotoğrafı çekimleri ve geleneksel mezuniyet pilavının ikram edilmesiyle sona erdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.