Hamamyolu’nda ayakkabı boyacılığı yapan Turhan Kavak hazır boyalarının ayakkabılara büyük zarar verdiğini söyledi.

Hamamyolu’nda ayakkabı boyacılığı yapan Turhan Kavak hazır boyalarının ayakkabılara büyük zarar verdiğini söyledi.

Orijinal boyalar kullandıklarını dile getiren Kavak hazır boyaların ayakkabıları öldürdüğünü ve çatlattığını ifade etti. Ayakkabının düzenli bakımı yapılmadığı zaman, ayakkabının çabuk yıprandığını belirten, Kavak, vatandaşların yeni ayakkabı almak zorunda kaldığını söyledi.

Yeni ayakkabının da çok pahalı olduğunu alınacak gibi olmadığını bu sebeple vatandaşların yeni ayakkabı almak yerine boyatmayı, tamir ettirmeyi tercih ettiklerini dile getiren kavak, vatandaşların bu şekilde tasarruf sağladığını ifade etti.

Bir ayda 2 bin 380 sürücüye para cezası Bir ayda 2 bin 380 sürücüye para cezası

BADEM YAĞI AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZATIYOR

Müşterileri memnuniyeti için neler yaptığını anlatan Kavak, “Ayakkabının ömrünü uzatmak için badem yağı kullanmak gerekiyor. Badem yağı ile boya karışınca iyi sonuç veriyor. Cila atıyoruz, fırçalama yapıyoruz. Boyama sırasında yapılan yakma işlemi yapıyoruz. Yakma işlemini hazır boyalardan temizlemeye yarıyor. Bu yaptığımız işlemler, müşteriyi memnun ediyor. Sağ olsunlar yine geliyorlar” şeklinde konuştu.

  Kış aylarında ve yağmurlu günlerde işlerinin arttığını belirten Kavak, iş yoğunluklarıyla ilgili şunları söyledi; “Bugünümüze çok şükür, işimiz çok iyi dersek yalan olur ama akmasa da damlıyor. Hayat şartlarımız çok kötü. Allah herkesesin yardımcısı olsun”