Yasak ve uyarılara, sokaklarda yapılan fiziki tedbirlere rağmen, kaldırımlara park edilen ve vatandaşların geçişine engel olan araçların önüne geçilemiyor.

Gözden kaçırmayın

Biyodizel ham maddesi "kanola" çiftçinin yeni umudu oldu Biyodizel ham maddesi "kanola" çiftçinin yeni umudu oldu

Eskişehir’de tüm yasaklara ve uyarılara, sokaklarda yapılan fiziki tedbirlere rağmen, kaldırımlara park edilerek tüm gün vatandaşların geçişine engel olan araçların önüne geçilemiyor.

kaldırıma-park-4

Eskişehir’de birçok cadde ve sokak kaldırımlarında park edilmiş araçlar, adeta sokakları otoparka döndürdü. Belediyelerin uyarılarına ve lobutlara karşın sürücüler birçok kaldırımda arabalarını saatlerce park etmeye devam ediyor. Kaldırımlarda biriken araçların yoğunluğu hem vatandaşların yürümesini zorlaştırıyor, hem de vatandaşları yoldan yürümeye zorluyor.

kaldırıma-park-2

kaldırıma-park

'Lobutlar yerinden sökülüyor' iddiası
Bu arada, tüm bunlara rağmen vatandaşlar, bazı sürücülerin araçlarını park edebilmek adına birçok lobutu yerinden söktüğünü iddia etti. Çevrede yer alan esnaflar ve kaldırımda yürümek isteyen vatandaşlar, bu durumun önüne geçilmesi ve tekrar kaldırımlara lobutların konularak kaldırımlarda araç parkının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.