Kırsal Haberleri

kırsal haberleri ve güncel kırsal gelişmeleri, kırsal ile ilgili tüm video, kırsal fotoğrafları ve kırsal haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


ESKİŞEHİR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ani düşen hava sıcaklıkları ve kar yağışıyla birlikte şehrin kırsal mahalleleri ile yüksek kesimlerinde kar küreme...

ESKİŞEHİR

Tarım ve ormancılık sektörüne katkı sağlaması için hazırlanan "Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’nin” başvuru tarihi 15 Mart 2022 tarihine uzatıldı.

ESKİŞEHİR

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, kırsal alanlarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme çalışmasını sürdürüyor.

ESKİŞEHİR

Tepebaşı Belediyesi, sokak hayvanları için gerçekleştirdiği besleme çalışmalarını merkez mahallelerin yanı sıra kırsalda da ara vermeden sürdürüyor.

Eskişehir’de bir grup gönüllü hayvansever, kar yağışının etkisini gösterdiği şu günlerde kırsalda yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı.

Geçtiğimiz yıl Pandemiden dolayı kırsalda yaşamın yoğunlaşması sonucu satışı artan sobalar, bu yıl kısıtlamaların kalkması ile pek de tercih edilmiyor.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ) ekipleri sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

Büyükşehir Belediyesi kent merkezindeki yol çalışmalarının yanı sıra kırsalda da birçok noktadaki yollarda alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Pandemi sürecinde şehir merkezinden uzaklaşıp bahçeli evlere yerleşen vatandaşlar, kış aylarının gelmesiyle birlikte soba satışlarını arttırdı.

ESKİŞEHİR

Büyükşehir Belediyesi çalışma programı kapsamında kent merkezi ve kırsalda çalışmalarına devam ediyor.

ESKİŞEHİR

Ahmet Ataç kırsal mahalle muhtarları ile bir araya geldi ve “Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız da belediyemizin hizmetlerinden faydalanıyor" dedi.

Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve ilçe kırsalında sorumluluk alanı içerisinde bulunan yollarda yapım, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.