4 Ekim 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Ay günü İkizler burcunun evinde geçiriyor. Hareketli, meraklı ve değişken enerjiler getiriyor. İletişim ve zihinsel faaliyetlerimiz artarken, önemli görüşmelerimiz, duyurularımız ve çıkmamız gereken seyahatlerimiz için koşuşturmamız gerekebilir. Gün boyunca kardeşlerimiz, yakın çevremiz veya komşularımızı ilgilendiren meselelere de zaman ve enerji harcayabiliriz.

Çalışma üzerinde olduğumuz konularda araştırmalar yapabilir, bilgi sahibi olmak istediğimiz bir kitap veya dergi satın alabiliriz. Ya da araştırmalarımızı kütüphaneye giderek orada da sürdürebiliriz. Açık havada yürüyüşler, omuz ve kollarımızı esneteceğimiz fiziksel hareketler yaparak boşta kalan zamanlarımızı da değerlendirebiliriz.

Gün boyu bağlantısız ilerleyen Ay günün ikinci yarısı Şiron atmışlığı ile bağlantı kuruyor. Sevdiklerimizin duygularına karşılık vermeye kendimizi hazır hissedebiliriz. Onlara gerek konuşmalarımızla gerek davranışlarımızla cesaretlendirebiliriz. Veya hayatımızdaki karmaşıklığı ve ciddiye almamız gereken alanları gözden geçirebilir ve kendimizi güçlendirebiliriz sevgili dostlar.

Merkür dünyevi Başak burcundan ayrılıp Terazi burcuna geçiş yapıyor. Burada 22 Ekim tarihine kadar kalacak. Bizleri ilişkilerde uyum aramaya teşvik edecek. Bugünden sonra akıl ve arzulardaki denge huzur, uyum, güzellik, taviz arayışına ve ortaklık arzusuna geçecek. Sadece kendimizi değil, diğer insanların çıkarlarını da akıllıca düşünebileceğiz sevgili dostlar.

Sevgili dostlar,

14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması,

28 Ekim Boğa burcunda Ay tutulmasına doğru ilerliyoruz. 2023 yılının son çeyreği İnsan yapımı bakteriler ve salgın riskiyle daha fazla gündem yaratılacağını işaret ediyor.

Zira Tutulmalar önemli olayların meydana geldiği zamanlardır.
Düşüncelerimize, arzularımıza ve eylemlerimize çok dikkat etmemiz gereken bir dönemledir.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.