YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

4 Aralık 2021 Cumartesi günü Saat 10.43 de Yay burcunda Ay, Güneş ile12derecede kavuşacak, Yeniay ve Tam Güneş tutulması meydana gelecek.

Ülkemizden izlenemeyecek olan bu tutulma Antarktika, Güney Afrika, Atlantik Okyanusundan görülebilecek. 

Gerçekte herhangi bir tutulmanın etkisi, tutulmanın kendisinden 2 hafta önce ve sonra hissedilir.

İkizler-Yay ekseninde Yay burcunda gerçekleşen tutulma kendimizi geliştirmek, eğitim, sınırların genişletilmesi, temaslar, seyahat, yer değiştirme gibi temalarını harekete geçirir.

Artık yaşam yönergelerinizi düşünmek, ufkunuzu genişletmek, iddialı hedefler belirlemek, öncelikler belirlemek, yeni şeyler öğrenmenin faydalarını ön plana çıkarıyor.

Bu tutulma özellikle7 ila 17 derece Yay, İkizler, Başak, Balık Burçlarında önemli noktaları (gezegenler ve ev başlangıç ​​çizgileri) olanları etkileyecek.

Artık olaylar plana göre gitmeyebilir, her hangi bir hikâye bağımsız olarak gelişebilir ve beklenmedik bir dönüş alabilir. Bir şey sizi çok şaşırtabilir yada bir şey yeni bir ışıkta gelişebilir.
Tutulmanın herkes için elbette kendi konusu olacak, bu da tutulma burcunuzun hangi evinde olacağına bağlı.

Tutulma horoskopunda Oğlak burcu yükseliyor. Ay ve Güneş yakın derecelerde Merkür ile kavuşuyor. Tutulma yöneticisi Jüpiter–Mars arasında kare açı gerçekleşiyor.

Bu ve önümüzdeki günlerde iş, özel yaşantınız ve finansal işlemlerde özellikle başarısızlıklar veya kayıplar söz konusu olabilir. Dolayısıyla dikkatli ama aynı zamanda kendinizden emin bir şekilde hareket etmeniz risk almamanız gerekiyor. Her hangi bir konuda kaçıracağınız bir fırsat veya başarı için beklemek uzun zaman alacaktır. Öte yandan, duygularınız için harekete geçebilirsiniz ancak hoş görüyü elden bırakmamalısınız sevgili dostlar.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Tutulma 9. evinizde gerçekleşiyor. Yurt dışında eğitim, iş ve evlilik konuları gündeme gelebilir. Uzun süredir devam eden yasal davalarının tamamlanması, bir diploma veya akademik derece elde etmek gibi bazı planlarınız gerçekleşebilir. Maneviyatla ilgili her şeyi gözden geçirebilirsiniz. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Tutulma 8. evinizde gerçekleşiyor. Uzun süredir sizi rahatsız eden bir şeyi tamamlayabilirsiniz. Kredi, miras, vergi, nafaka gibi ödemeler gündeme gelebilir. Kendinize yakın bulduğunuz biriyle veya iş ortağı ile duygusal durumlar yada çatışmalar mümkün olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Tutulma 7. evinizde gerçekleşiyor. Partnerinizle alacağınız her hangi bir karar mutlu değişikler getirebilir.Uzun süredir bir ilişki içindeyseniz, yasallaştırılma kararı alabilirsiniz. Size ağır yük veya engel olan konu ve kişiler bu dönem kendiliğinden hayatınızdan çıkabilirler.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Tutulma 6. evinizde gerçekleşiyor. Ev veya işyerinde daha başarılı ve üretken olmak için önceliklerinizi değiştirmeniz gerekebilir. İş süreçlerinizi ve koşulları veya şeklini değişecek koşullar oluşabilir. Sorumluluklarınızı düzene sokabilir bazı alışkanlıklardan faz geçebilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Tutulma 5. evinizde gerçekleşiyor. Sevdiğiniz şeyler, size zevk veren şeyler, flört, hamilelik ve çocuklarınızla ilgili konularda çok istediğiniz bir şeyi iletme fırsatı elde edebilirsiniz. İlhamınızı ve kişisel yeteneklerinizi gösterebileceğiniz koşullar oluşabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Tutulma 4. evinizde gerçekleşiyor. Ev işleri, onarım, bakım, tadilat gibi durumlar söz konusu olabilir. Ailenizden veya yada yaşadığınız şehirden herhangi bir neden dolayı taşınabilirsiniz.Finansal veya aile meseleleriyle ilgili konularda enerji harcamanız gerekebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Tutulma 3. evinizde gerçekleşiyor. Profesyonel olarak gelişiminize ve ilerlemelerinize katkıda bulunacak önemli beceriler kazanabilirsiniz. . Komşularınız veya akrabalarınız ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Düşüncenizdeki arabayı satın alabilir veya satabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Tutulma 2. evinizde gerçekleşiyor. Kazanç yolları ve kaynakları ile ilgili her şeyi gözden geçirebilirsiniz.  Uzun süredir beklediğiniz paranızı size geri dönebilir. Hem mesleki hem de aşk hayatınızda anlaşmazlıklarınızın çözümü her zamankinden daha hızlı gerçekleşebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Tutulma 1.evinizde gerçekleşiyor.Sosyal çevrelerinizi geliştirebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir veya bir tedavi sürecini tamamlayabilirsiniz. Burcunuzdaki Tutulmanın enerjisi ile herhangi bir girişimde bulunmak, ikamet değiştirmek, imaj değiştirmek adına cesurca kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Tutulma 12. evinizde gerçekleşir. Her türlü gerginliğin ve fikir ayrılığının etkisi altında, ilişkilerinizi koparabilir veya bir iş sözleşmesi dahil olmak üzere bir tür sözleşmeyi feshedebilirsiniz. Sakladığımız şeylerle veya gizli bağlantılarınız açığa çıkabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Tutulma 11.evinizde gerçekleşiyor. Planlarınızı gözden geçirebilir ve hedeflerinizi yeniden ayarlayabilirisiniz. Uzun süredir çalıştığınız organizasyon veya çevrimiçi eğitimi tamamlayabilirsiniz. Yaşamınızda önemli olacak yeni insanlarla tanışabilirsiniz. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Tutulma 10. evinizde gerçekleşiyor. Kariyer ve sosyal statünüzü değiştirebilir, özellikle uzun zamandır hedeflediğiniz şeyleri gerçekleştirebilirsiniz. Duygusal bir kararla geri dönüşü olmayan bir noktaya gelebilir, artık gelişiminize hizmet etmeyen bir şeyi bırakabilirsiniz.