Genç modacıların ve tasarımcıların ilgi gösterdiği Fashion Eskişehir’de ön değerlendirme jürisi üç ayrı kategoride yarışacak olan finalistleri belirledi.

Türkiye’nin dört bir yanından genç modacıların ve tasarımcıların ilgi gösterdiği Fashion Eskişehir’de ön değerlendirme jürisi üç ayrı kategoride yarışacak olan finalistleri belirledi.

Gelinlik, abiye ve günlük kadın kıyafeti sektöründeki ETO üyesi firmalara tasarım kültürü kazandırmak amacıyla düzenlenen Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda bir aşama daha tamamlandı. Eskişehir Ticaret Odası tarafından Ticaret Bakanlığı’nın desteği, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun işbirliğiyle düzenlenen Fashion Eskişehir - Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda finalistler belli oldu.

AFAD: "Son alınan bilgilere göre 3703 vatandaşımız hayatını kaybetti" AFAD: "Son alınan bilgilere göre 3703 vatandaşımız hayatını kaybetti"

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Yüksel Şahin, Prof. Dr. Nilay Ertürk, Dr. Şakir Özüdoğru, ETO Meclis Üyesi Kerem Can Apaydın ve moda tasarımcıları Fulya Yaba ile Setenay Ay tarafından oluşan jüri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 340 tasarımı değerlendirdi. Jüri tarafından yapılan değerlendirmede 3 farklı kategoride 15 yarı finalist belirlendi. Tasarımlarıyla yarı finalist olmaya hak kazananlar www.fashioneskisehir.com adresinde yayınlandı. Yarışmada yarı finalist olmaya hak kazananlardan 12 Aralık 2021 gününe kadar tasarımlarını ETO üyesi firmalarda kıyafete dönüştürmeleri istenecek. 13-20 Aralık 2021 günleri arasında gerçekleştirilecek final elemelerinin ardından 21 Aralık 2021 tarihinde, 3 farklı kategoride birinci, ikinci ve üçüncü olmaya hak kazanan tasarımcılar belirlenecek. Yarışma 16 Ocak 2022 tarihinde, Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan defile ve ödül töreni son bulacak.