Ahmet Ataç, geçen yıl yaşamını yitiren gazeteci Bekir Coşkun’un adının yaşatılacağı kütüphanenin açılışı için Cunda Adası’nda düzenlenen törene katıldı.

ESPEDAL 30 bisiklet 4 istasyon ile hizmet veriyor ESPEDAL 30 bisiklet 4 istasyon ile hizmet veriyor

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, geçen yıl yaşamını yitiren gazeteci Bekir Coşkun’un adının yaşatılacağı kütüphanenin açılışı için Cunda Adası’nda düzenlenen törene katıldı.

Ayvalık Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek Bekir Coşkun anısına kütüphaneye dönüştürülen binada hizmete giren kütüphanenin açılış törenine, Başkan Ataç’ın yanı sıra Coşkun ailesi, CHP Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü ile Bekir Coşkun’un dostları ve Ayvalık sakinleri katıldı.  Açılışta ressam Hasan Rastgeldi’nin Bekir Coşkun’un yazılarından yola çıkarak yaptığı resim sergisinin açılışı büyük ilgi çekti. Sözcü gazetesi yazarı Gökmen Ulu’nun seslendirdiği ve Andree Coşkun’un yapımını üstlendiği belgesellerin izlendiği sıralarda salonda duygusal anlar yaşandı. Sanatçı Aykut Yılmaz, usta yazarın çok sevdiği “Ben Yoruldum Hayat” isimli şarkısını açılışa katılan konuklar ile birlikte söyledi.

Başkan Ataç burada yaptığı değerlendirmede, “Bekir Coşkun halkımızın beğenisini kazanmayı başarmış, ilkeli duruşu ile mesleğini örnek şekilde icra eden bir gazeteciydi. Kendisinin adı, Ayvalık Belediyesi’nin katkıları ile hayali olan kütüphanede, çok anlamlı şekilde yaşayacak. Ben de Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin’in daveti üzerine bu güzel atmosferi paylaşma imkanı buldum. Bu güzel çalışmada emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” dedi. Öte yandan açılış töreni öncesi ise, Bekir Coşkun’un eşi Andree Coşkun, yazarlar Fatih Portakal, Atilla Köprülüoğlu, Korcan Karar, Ümit Zileli, Gökmen Ulu, Metin Uca ve Atilla Sertel, Bekir Coşkun’un “Sevgiliye” ve “Dövlet” kitaplarını okurlar için imzaladı.