(Ufuk Azbay) Korona virüs salgının tüm dünyada ekonomiye ciddi etkilerinin olduğunu ifade eden Şen, Esnafın yaz dönemindeki hareketliğinin Korona virüsün yaralarını sarmaya yetmediğini dile getirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan esnaf kredilerini iyileştirilmesi noktasında esnafın taleplerini dile getirdiğini aktaran Şen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da esnafa verilecek olan kredi limitlerinin 500 bine çıkarıldığını faizlerinde 9,5’tan 7,5’a düşürüleceğini açıkladığını hatırlattı. Esnaf için açıklanan kredi paketinin de esnafa can suyu olacağını belirten Şen, “Biz esnafımız için daha fazlasını bekliyoruz. Esnafımız ekonomik açıdan ciddi sıkıntı içerisinde. Esnafımız dünyadaki krizden çok ciddi manada etkileniyor. Enflasyon çok yüksek seyrediyor halkımız da baskı altındadır. Esnafımıza faizsiz kredi gibi daha köklü bir katkı bekliyoruz” şeklinde konuştu. Tüm dünyada kışın ekonomik açıdan zor bir kış geçeceğinin konuşulduğu kaydeden Şen, esnaflar olarak daha rahat bir kış geçirmeyi umut ettiklerini söyledi.

‘YUNUS EMRE HALK ÇARŞISI YIKILMAYACAK’

İnternet medyasında Yunus Emre Halk Çarşısı’nın yıkılacağı yönünde bir açıklamanın yer aldığını ifade eden Şen, Çarşı esnafının yakın zaman içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile 10 yıllık sözleşme yaptığının çarşı esnafının 2032 yılına kadar ticaretini yapmaya devam edeceğinin altını çizdi.

‘ESNAF FİYATLARI DÜŞÜK TUTMAYA ÇALIŞIYOR’

Kışlık giyim ürünlerine zam geldiğini ekonomin bu şekilde devam ederse tekrar zamların geleceğini aktaran ,Şen, esnafın karlarını en düşük seviyede tuttuğunu fiyatları da en minimum düzeyde tutmak için çaba gösterdiğini dile getirdi.