Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ ile ilgili kendilerine yoğun şikâyetler gelmeye devam ettiğini belirtti.

Kar yağışı kimilerine eğlence, kimilerine ise çile oldu (VİDEO HABER) Kar yağışı kimilerine eğlence, kimilerine ise çile oldu (VİDEO HABER)

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ ile ilgili kendilerine yoğun şikâyetler gelmeye devam ettiğini belirtti.

eski-haksız-kazanç

Gücüyener, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kurumu, ESKİ'nin yönetimi aktaracağımız konuda üzerine düşeni yaptı mı merak ediyoruz" diyerek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESKİ’de bedelini ödemediği halde kendine ait işletmeye yüksek miktarlarda su gönderen, ESKİ personelini kendine ait işletmede çalıştıran, kuruma ait ikinci el paletleri satan yönetici olduğu, ESKİ’nin kendi malını ESKİ’nin kendi kamyonu ile dışarı çıkartıp, sonra tekrar ESKİ’ye fatura ettirdiği, büfelere, restoranlara sahte belge ile kendi namına ürün sattığı, bu yöneticinin haksız edindiği kazancın ve kuruma verdiği zararın milyonlarca lirayı bulduğu iddia ediliyor. Her gün yeni bir şikâyet duymaktan, gereğinin yapılmadığına ilişkin bizlere şikâyet gelmesinden yorulduk. Bu iddia edilenler doğru mu? Adli makamlara intikal etti mi? Gereği yapılmazsa yapanın yanına kar kalır. Önceki dönemde zimmetle yargılanan bir memurunuz hala görevinin başındaydı. Artık bu kez gereğini, gereğince yapın.”