Siyasi partiler seçim çalışmalarını sürdürürken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) dün Ankara’da 2024 Aday Tanıtım Toplantısı adı altında Belediye Başkan adaylarını ve parti yöneticilerini bir araya getirdi.

Coşkulu ve kalabalık bir topluluk vardı.

Genel Başkan Özgür Özel’in konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Toplantıda Genel Başkan Özel, Eskişehir ve Yılmaz Büyükerşen ayrı bir parantez açtı.

***

Genel Başkan Özel konuşması sırasında Eskişehir ve Yılmaz Büyükerşen’den söz etmeye başladı.

Bu arada arka plandı “Bu şehir hiç Eskimeyecek” şarkısı eşliğinde Eskişehir’den görüntüler akmaya başladı.

Şarkı görüntülerle uyumlu bir şekilde sürmeye başladı.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi ülkenin çok önemli kentlerinin de bulunduğu bir ortamda Eskişehir için özel bir bölüm ayrılması Eskişehirlileri elbette gururlandırmış olmalı.

***

Aday Tanıtım Toplantısında CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce’nin yanı sıra ilçe adayları da hazır bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in en ön sırada oturan Yılmaz Büyükerşen’i çağırıp ona övgü dolu sözler söylemesi ve elini öpmek istemesi, Büyükerşen’in hem heyecanlandırdı hem de duygulandırdı.

Dolayısıyla aynı anca salonda da duygusal anlar yaşandı.

Bu bir anlamda Yılmaz Büyükerşen’e verilen önemin de göstergesiydi.

***

Özel’in övgüye saygı dolu konuşmasından sonra mikrofonu alan Büyükerşen, heyecanlandığını belirterek, “Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere. Ne mutlu CHP’liyim diyenlere” diye başladığı konuşmasını tüm salondakilere Atatürk çizgisinden ayrılmamaları tavsiyesiyle bitirdi.

Özgür Özel, Eskişehir için hazırlanan tanıtım filminin Büyükerşen’in öğrencileri 6 iletişimci tarafından hazırlandığını ve kendisinin hayran kaldığını söyledi.

Film salondakilerden de büyük alkış aldı.

***

Özel daha önce de açıklamıştı ama Aday Tanıtım Toplantısında bir kez daha yineledi.

Büyükerşen’in tüm CHP’li Belediyelerin kendinin de çok sevdiği tabirle “hocalığını” yapacağını ifade etti.

Özel, “CHP'li belediye başkanları 3 ayda bir alacakları karnelerle bilinecek. CHP'nin yerel yönetimler koordinasyon birimi olacak. Bu birimin başında Yılmaz Büyükerşen olacak" dedi.

***

Eskişehir’deki seçim çalışmalarının hemen hepsine katılan Büyükerşen, bundan böyle tüm CHP’li Belediyelerden sorumlu olacak.