Açılış öncesi “29 Ekim Eskişehir Kadın Bando” takımı muhteşem bir gösteri sundu. “Eskişehir seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla sahneye çıkan Ayşe Ünlüce, 31 Mart seçimlerinin Eskişehir’i kötüleyenlere cevap verme günü olduğunu söyledi.

Ünlüce,  “Yıllardır üç başkanımızın ilmek ilmek ördüğü bu değeri kimsenin ziyan etmesine izin vermeyiz. Eskişehir için, sizler için kazanacağız bu seçimi. 31 Mart’ta Eskişehir’i korumak, yaşatmak, bayrağı devralıp çok daha ileriye taşımak için geleceğiz ve o nedenle biz kentsel dönüşüm dedikçe, rantsal dönüşüm diyenlere cevap vereceğiz. Eskişehir’i kimseye vermeyeceğiz. Eskişehir Eskişehir’in güzel insanlarının, dürüst insanlarının olacak yine, onlarda kalacak” dedi.

Ayşe Ünlüce, Eskişehir’in birçok millete ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, “Bu kadar farklı milletin bir arada yaşadığı şehirde biz hiç çatışmadan, barış içinde yaşadık. Geleceği de barışa barışa inşa edeceğiz hep birlikte sizlerle beraber. O nedenle öfke diline, kavga diline yer vermeyeceğiz. Biz birbirimize hep saygı duyduk, hep saygıyla yaşadık, geleceğimizi de saygıyla inşa edeceğiz, saygıyla birbirimizi severek, farklılıklarımızdan beslenerek yaşayacağız. Evet, belki aynı düşüncede olmayacağız, farklı düşünceleri savunacağız ama bunları hep saygıyla yapacağız. Eskişehir’e yakışan budur. Derler ya coğrafya kaderdir diye iyi ki kaderimiz Eskişehir olmuş diyorum” diye konuştu.

Editör: Onur Şentürk