Gazetecilik mesleğinde 50 yılı geride bıraktığım 2022 yılı benim için hoş etkinliklere de neden oluyor.

Anadolu’da bu zorlu meslekte yılları birbiri ardına devirmek hiç de kolay olmadı.

Bana ne mutlu ki, bu 50 yılda en büyük hazinem biriktirdiğim dostlar ve anılar olmuş.

Bunu en iyi şekilde Odunpazarı Kent Konseyi ve Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği “Vefa Gecesi”nde gördüm.

***

Bir “Ahbaplar Grubu” toplantısında sohbet sırasında CHP İl Başkanı sevgili dostum Recep Taşel’den çıkan bu fikir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru tarafından hayata geçirildi.

Haziran Ayının son günü olan 30 Haziran’da Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen “Vefa Gecesi” benim için unutamayacağım gecelerden biri oldu.

Yukarıda da belirttiğim gibi geceme katılan dostlarım, arkadaşlarım, meslektaşlarım ve yakınlarım beni öylesine mutlu etti ki.

***

Geceme katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i temsilen Başkan Vekili Nihat Çuhadar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, CHP İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcıları Emre Genç, Necati Sarıca, Evren Olcay, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Büyükşehir Meclis Üyesi Mustafa Önder ve değerli eşi Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ve eşi Nezihe hocam, gazetecilik mesleğinde ustam Rıdvan Uysal, çok değerli ağbim Hüsnü Arslan ile ailemiz adına oğlum ve meslektaşım Çağlar Özyazıcı yaptıkları konuşmalarla beni onurlandırdılar.

Geceye damga vuran konuşmaları ise torunlarım Alya Derin ve Bükre Özyazıcı’nın yaptığını belirtmek isterim. Kısa konuşmaları katılımcılar tarafından alkışlandı.

Gecemde mesajlarıyla beni onurlandıran CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Saltık ile çeşitli iletişim araçlarıyla ve sosyal medyadan desteklerini veren, çiçek gönderen tüm dostlarıma da teşekkür ediyorum.

Beni yalnız bırakmayan Ahbaplar Grubu üyelerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Özel bir teşekkürüm de geceme katılan Sakarya Gazetesi’nin genç Yönetim Kurulu Başkanı Üstüner Ünügür’e. Çünkü dedesi rahmetli Abdurrahman Ünügür benim nikah şahidimdi. Babası rahmetli Üstün Ünügür ise ilk patronlarımdandı.

Gecemde güzel sesiyle mini bir konser veren sanatçı Gönül Onar, ona uduyla eşlik eden Onurhan Tabak ve sunucumuz, moderatörümüz Mehmet Sadık Bozkurt’a da teşekkür ediyorum.

***

Genel Yayın Yönetmeni olduğum Milli İrade Gazetesi çalışanı arkadaşlarım, meslektaşlarım, dostlarım, yakınlarım geceme katılarak beni mutlu ettiler.

Biraz da aileme değinmek istiyorum.

50 yıllık meslek hayatımın 48 yılında eşim Türkay Özyazıcı var. Gazeteci eşi olmak gerçekten zor bir iş, gecesi, gündüzü, tatili olmayan bu meslek yaşantımda benimle birlikte oldu. Bu meslekteki başarımın arkasında “Hani her başarılı erkeğin arkasında bir başarılı kadın vardır” denir ya işte öylesine dimdik durdu. Ona özel teşekkürüm var.

Oğlum Çağdaş Özyazıcı gecenin görsellerini hazırlayarak bana destek oldu.

Gelin kızlarım Esin ve Merve Özyazıcı da destekleriyle arkamdaydılar.

Şehir dışından işini bırakarak gelen kardeşim Ercüment Özyazıcı ve kızları, tatile gidişini erteleyerek geceme katılan baldızım Perihan Fırat ve kayınbiraderim Zafer Fırat’a ayrı bir teşekkürüm var. Dünürüm Harun Taşçan’a ve diğer dünürüm Tali ailesini temsilen gelen Emre Tali ve sevgili eşi Selin’e beni yalnız bırakmadıkları için teşekkürler.

***

Burada isimlerini yazamadığım için özür borçlu olduğum en büyük hazinem dostlarım, yakınlarım, meslektaşlarım ve arkadaşlarım hepinize şükran borçluyum.