Toplumda bir çok konuda ayrışma yaşanırken, Eskişehir sanayicisinden gelen birlik mesajı umarım ülkeye de örnek olur.

Geçmiş dönemde bir birleriyle yönetim konusunda mücadele eden iki grubun bir araya gelmesi ve birlik mesajı vermesi ne kadar sevindirici.

Demek ki bu tür girişimlere gerçekten de ihtiyacımız varmış.

Daha önceden Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) bünyesinde gibi görünürdü.

İkisinin de başkanı Savaş Özaydemir idi.

Daha sonra çıkarılan yasayla birlikte Organize Sanayi Bölgeleri de özerk hale geldi.

Yönetimleri tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşen seçimle belirlenmeye başlandı.

***

Bu yeni durumdan sonra Organize Sanayi Bölgesi’nin koşulları yerine getiren tüm üyelerin katılımıyla yapılacak olan seçimde Nadir Küpeli ve Celalettin Kesikbaş grupları yönetim için mücadele etti ve Nadir Küpeli seçimi az oy farkıyla da olsa kazandı ve çalışmalarına başladı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ülkenin önemli bölgelerindendir.

Gerek üretim, gerekse istihdam açısından kent ve ülke ekonomisine ve ihracata önemli katkılar sunar.

Hele dönemlerinde kazandırdıkları Meslek Lisesi ile önemli bir başarıya da imza attılar.

Herkesin deyim yerindeyse kıskanarak baktığı ve gelip yerinde inceledikleri meslek lisesi örnek oldu.

***

Şimdi Şubat ayının ilk haftasında yani 7 Şubat tarihinde Organize Sanayi Bölgesi’nin seçimli genel kurulu var.

Başkan ve yönetim belirlenecek.

Genel kurulda yine iki grubun mücadele edeceği bir seçim yaşanması beklenirken, önceki gün gelen ortak açıklamayla durumun öyle olmadığı ortaya çıktı.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, genel kurulda Nadir Küpeli’nin Başkanlığını ve yönetimini desteklediklerini Küpeli ile birlikte yaptıkları ortak açıklamayla deklere etti.

***

Bu gerçekten de son zamanlarda görmeye alışık olmadığımız bir durumdu.

Bunda önce Celalettin Kesikbaş’ın ve Nadir Küpeli’nin hoşgörü, samimi, kentlerini ve sanayiyi seven iki insanın payı büyük.

Eskişehir sanayinin daha da gelişmesi, ihracatını ve üretimini arttırması için mücadele veren bu iki kuruluşun bir araya gelmesi ve birlik mesajı vermesi, gelecekte Eskişehir sanayiinin daha güzel günler göreceğinin işaretidir.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, ortak açıklamada,  “Biz yönetimimizle göreve yeniden aday ve talibiz. Yarım kalan projelerimizi bu dönem tamamlamak istiyoruz. Eskişehir OSB’mizi bugünkünden çok daha ileriye taşımak azim ve hedefindeyiz. Önümüzdeki 4 yıl için OSB’mizde üretim yapan sanayicilerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.

***

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş da Nadir Küpeli ve ekibine başarılar dileyerek, “Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Eskişehir Sanayi Odası olarak uyum içerisinde çalıştığımız, Nadir beyin yeniden adaylık sürecini destekliyoruz. Nadir Küpeli ve ekibinin yanlarında olduğumuzu belirtir, başarılar dileriz” diyerek desteklerini ortaya koydu.

Kesikbaş ve Küpeli’nin bu olumlu davranışları sonucu Eskişehir ve ülke kazanacaktır.