6 aydır haber alınamayan IrakSally Ali Challab Al-Abood’u öldürüp parçalara bölerek çöp kutusuna attığı iddiasıyla tutuklanan şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede Sally Ali Challab Al-Abood’u öldürdükten sonra parçalara bölerek çöp konteynerlerine attığı ileri sürülen şüpheli Amjed Mohsin M. hakkında ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Şüpheli Amjed Mohsin M.’ye yardım ettikleri tespit edilen kardeşi Asaad Mohsin M. ile arkadaşı Ammeer Muttashar M. ve tutuksuz sanıklar Sarhan Shihbab A. ve Hasan Ali A. hakında ise ‘suçluyu kayırma’ suçlamasıyla 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Sanık Amjed Mohsin M.’nin evindeki bıçaklarda, yatak odasındaki halı üzerinde, oturma odasındaki dolapta bulunan testerede, evdeki tornavida, pense ve çekiçte Sally’e ait olduğu tespit edilen kan izlerine rastlandığı da iddianamede yer aldı. Sally’nin cesedi ise henüz bulunamadı. İddianamede, sanık Amjed Mohsin M.’nin ceset parçalarını poşetlere bölerek farklı noktalara attıktan sonra, cinayette kullandığı öne sürülen baltayı satın aldığı işletmeye götürerek değiştirmek istediği yer aldı.

Ayrıca işletmedeki çalışana satın aldığı baltayı göstererek “baltanın sapı çıkıyor yerine başka bir şey alabilir miyim?’ dediği kaydedildi. Sonrasında ise baltayı iade ederek yerine testere aldığı belirtildi. İddianamede Sally ile katil zanlısı Amjed Mohsin M.’nin  arasındaki arkadaşlık anlatılırken, cinayetin kıskançlık nedeniyle işlenmiş olabileceği de belirtilerek, olaydan birkaç ay önce tanıştıkları, zaman zaman kafelerde görüştükleri, ancak Sally’nin arkadaşlık yapma konusunda isteksiz davrandığı, olaydan yaklaşık 1 hafta önce yapılan doğum günü kutlamasında Sally’nin başka bir kişiye ilgi gösterdiği, bu durumu gören Amjed Mohsin M.’nin  ise kıskançlık yaşadığı kaydedildi.