Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği Başkanı Eskişehirli şair Ertuğrul Şakar uluslararası ‘İki Devlet Tek Millet’ şiir yarışmasında’ birinci oldu.

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER) Başkanı Eskişehirli şair Ertuğrul Şakar’ın uluslararası ‘İki Devlet Tek Milletşiir yarışmasında’ şiiri birinci oldu.

Yarışma; ‘İki Devlet Tek Millet’ konusuna dahil olabilecek Anadolu ve Azerbaycan sevgisi, kardeşliği, tarihi ve kültürel bağları, Karabağ’ın kurtuluşu, kahramanlık gibi temalarda özgün ve literatüre geçebilecek şiirlerin ortaya çıkması için açıldı. Azerbaycan Edebiyat Akademisi, Sivas Valiliği ve Sivas İl Kültür Müdürlüğü’nün Sivas’da düzenlediği uluslararası ‘iki Devlet Tek Millet’ şiir yarışmasında, Eskişehirli şair Ertuğrul Şakar’ın şiiri, 784 puan alarak birinci oldu. Eskişehir adına birincilik ödülünü alan şair Ertuğrul Şakar, 5-7 Kasım tarihleri arasında Sivas’ta düzenlenecek olan ödül törenine katılacaktır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi 4 Öğretim Elemanı alıyor İzmir Ekonomi Üniversitesi 4 Öğretim Elemanı alıyor

EŞYODER Başkanı şair Ertuğrul Şakar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Uluslararası ‘’İki Devlet Tek Millet’ şiir yarışmasında’ şiirim, 784 puan alarak birinci oldu. Uluslararası düzenlenen şiir yarışmasına, ‘Ay yıldız Göklerde Gözümüz Bizim’ şiirimle internet üzerinden katıldım. Şiirimi, hece vezniyle yazdım ve şiirim 12 kıtadır. Katıldığım yarışmada jüri üyesi; Azerbaycan’dan 5, Türkiye’den 4 jüri üyesinin verdiği puanlara göre şiir yarışmasının sonuçları belirlendi. Uluslararası şiir yarışmasında; yazdığım şiirle birinci geldiğim ve Eskişehir’i temsil ettiğim için çok mutlu oldum.’’ dedi.