Eskişehir’de bazı yayın organlarında ESKİ ile ilgili AKP tarafından getirilen iddialara karşı ESKİ Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Atıl binalar madde bağımlılarının meskeni oldu Atıl binalar madde bağımlılarının meskeni oldu

Eskişehir’de bazı yayın organlarında ESKİ ile ilgili AKP tarafından getirilen iddialara karşı ESKİ Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

ESKİ’nin açıklamasında, “Kurumda görev yapan bir kişi ile ilgili iddialar olduğu ve kurum yönetimi tarafından gereğinin yapılmadığı ifade edilmiştir. Söz konusu iddiaların tarafımıza ulaşmasının hemen ardından 2 Ekim 2021 Cumartesi günü kurumumuz üst yöneticilerinin ve Teftiş Kurulu Başkanının katıldığı acil bir toplantı yapılmış, gerekli inceleme yapılarak soruşturma açılmasına karar verilmiştir. Şu anki aşamada ise, Teftiş Kurulu raporunu hazırlamış ve Yüksek Disiplin Kuruluna sunulmak üzere İçişleri Bakanlığına yazı yazılmıştır. Ayrıca adli soruşturma için konu, 1.Hukuk Müşavirliğine de bildirilmiştir.

Görüldüğü üzere söz konusu açıklamada yer alan “konuya duyarsız kaldığımız” ifadesi kesinlikle doğru değildir. Bilinmesini isteriz ki, ESKİ Genel Müdürlüğü bir kamu kurumudur ve gerek araştırma, gerek soruşturma, gerek de görevden alma süreçlerinde yasal mevzuata uymakla yükümlüdür. Genel Müdürlüğümüz de bu mevzuata göre hareket etmektedir” denildi.