Eskişehir Sanat Derneği 2017 yılında vefat eden, 14 kitabı bulunan Eskişehirli ünlü  öykü ve roman yazarı Neşet Tınaztepe adını yaşatmak ve tanıtmak amacıyla geçen yıl başlattığı öykü yarışmasının ikincisini düzenledi.  Neşet Tınaztepe Fakir Baykurt, Mahmut Makal gibi Köy Enstitüsü mezunu öğretmen yazarlarımızdandı.

Geleceğin mühendisleri model uçaklarla kendilerini geliştiriyor (VİDEO HABER) Geleceğin mühendisleri model uçaklarla kendilerini geliştiriyor (VİDEO HABER)

Sanat Derneği’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.

Yarışmaya her yaşta herkes katılabilir. Konusu: Serbesttir. Yarışmaya bir öykü ile katılanacak. Yarışmaya katılanın öykü üzerinde kimliği olmayacak, rumuz ile katılınacak. Öykünün ilk sayfasının sağ üst köşesine rumuz yazılacak, Ayrı bir sayfada da Rumuz, Adı, Soyadı, e-posta adresi, telefonu  bilgileri yer alacaktır. Öyküler bilgisayar ile 12 punto ile yazılmış, üç sayfayı geçmeyecektir. Öyküler. esk.sanatdernegi@gmail.com adresine mail üzerinden gönderilecektir. Son katılma tarihi: 30 Eylül 2020 Ödüller: Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve 2 Adet Mansiyon’a plaket. Seçici kurulun Başarılı bulduğu yayınlanabilir 10 öyküye Başarı Belgesi verilecek. Ödüller  14 Kasım 2020 günü Eskişehirde verilecek. Ödül alan öyküler “Eskişehir Sanat” dergisinde yayınlanacak. Bilgi için: esk.sanatdernegi@gmail.com