Meclis üyeleri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekmek ve LÖSEV’in çalışmalarına farkındalık oluşturmak için turuncu maske ve kurdele taktı.

Odunpazarı Belediyesi 2021 yılı Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyeleri 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekmek ve LÖSEV’in çalışmalarına farkındalık oluşturmak için turuncu maske ve kurdele taktı.

mecliste löseve destek

İstanbul Kültür Üniversitesi 11 Öğretim Elemanı alıyor İstanbul Kültür Üniversitesi 11 Öğretim Elemanı alıyor

Gündem maddelerine geçilmeden önce konu ile ilgili olarak Başkan Kurt yaptığı konuşmada, “Bu önemli hafta, LÖSEV tarafından çocuklara armağan edildi ve bu hastalığa karşı farkındalık oluşturmak tüm bireylerin, hepimizin görevidir” dedi. Löseminin, bir kan hastalığı olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, bu hastalığın en çok 1-5 yaş arası çocuklarda görüldüğünü söyleyerek, erken teşhis edildiği takdirde bu hastalığın tedavi edilebileceğini ifade etti. Başkan Kurt, “Bu hastalıkla mücadelede en büyük desteği sağlayan LÖSEV’dir. Bizler de bugün Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık oluşturabilmek adına bu maskeleri taktık” dedi. “Bir çocuğun hayatından daha değerli bir şey olamaz. Lösemi, önlenebilen, ancak, tedavisi çok pahalı olan bir hastalıktır. Bizlerin yapabileceği en iyi şey, LÖSEV’e destek vererek, bu çocuklarımızın sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktır” şeklinde sözlerine devam eden Başkan Kurt “Unutmayalım ki, toplumda lösemi ile mücadelede duyarlılık ve farkındalığın artırılması, bu önemli hastalığın tedavisine olumlu katkı sağlayacaktır” diyerek,  lösemi hastalığıyla mücadele eden tüm hastalara şifa diledi. 

Meclis toplantısında, bir önceki mecliste ilgili komisyonlara havale edilen 3 gündem maddesi görüşüldü. Görüşülen gündem maddelerinden 2’si oy birliği 1’i oy çokluğu ile kabul edildi. Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 1 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 17.00’da yapılmasına karar verildi.