Önümüzdeki Pazartesi belki de uzun süredir olmayan bir duruma tanıklık edeceğiz gibi görünüyor.

Eskişehir’de iddialı iki partinin Büyükşehir Belediye Başkan adayları bir televizyon programında karşı karşıya gelecek.

CHP’nin adayı Ayşe Ünlüce ile AK Parti’nin adayı Nebi Hatipoğlu karşılıklı ve canlı olarak bir televizyon programında katılacaklar.

***

AK Parti adayı Nebi Hatipoğlu daha önceleri katıldığı TV 100 kanalında yayınlanan Taksim Meydanı programında CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile bir televizyon programında karşılıklı gelmeyi istediğini dile getirmişti.

Ki o zaman CHP’nin Büyükşehir adayı belli değildi.

Hatipoğlu, ister Yılmaz Büyükerşen olsun ister kim aday olacaksa program yapma teklifinde bulunmuştu.

***

Bunun üzerine önceki akşam yayınlanan Taksim Meydanı programına görüntülü olarak bağlanan Ünlüce’ye, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun Gürkan Hacır’ın konuğu iken CHP Büyükşehir Belediye Adayı’nı Taksim Meydanı programında canlı yayına davet ettiği hatırlatıldı. Ünlüce, ‘‘Nebi Hatipoğlu bu çağrıyı yaptığında ben henüz aday değildim. O yüzden hala teklifi devam ediyorsa, bu konuda istekliyse ben seve seve isterim’’ diye konuştu.

Bunun üzerine Hatipoğlu da yayına bağlanarak, ‘‘Tabii ki böyle zarif bir hanımefendinin yayın davetini kabul ediyorum’’ dedi.

Gürkan Hacır da ayrıntıların konuşulacağını ve haftaya Taksim Meydanı’nda kendi moderatörlüğünde bir buluşma gerçekleştirileceğini söyledi.

***

Böylece randevulaşma gerçekleşti.

Ayşe Ünlüce programa katılmayı istiyor, Nebi Hatipoğlu da istiyor.

Eğer bir aksilik olmazsa 12 Şubat Pazartesi günü yayınlanacak olan programda iki adayı karşılıklı olarak görme imkanına kavuşabileceğiz.

Hatta Hatipoğlu, şu anda ülke genelinde bir İstanbul bir de Eskişehir seçimlerinin konuşulduğunu vurgulayarak, İstanbul’da da CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti adayı murat Kurum’un karşı karşıya program yapmalarını da önerdi.

Onlar yapar mı bilemeyiz.

***

Ancak Eskişehir adaylarının buluşması gerçekleşecek gibi görünüyor.

Nebi Hatipoğlu’nu dünkü basın toplantısında bu tür bir programın neden Eskişehir’in televizyon kanallarında yapılmadığını sordum.

Gelişmelerin yaygın bir kanalda gerçekleştiğini, Ayşe hanımın da bunu kabul ettiğini söyledi.

Şimdi Pazartesi günün merakla bekliyoruz.

Belki Eskişehir televizyonlarında da diğer Büyükşehir veya ilçe belediye başkan adaylarının da katıldığı geniş kapsamlı bir program yapılabilir.