Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 9. Uluslararası Farklı Perspektifler Kısa Film Festivali ile Güz Sinema ve Sanat Kampı devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 9. Uluslararası Farklı Perspektifler Kısa Film Festivali ile Güz Sinema ve Sanat Kampı, yoğun ilgi ile devam ediyor. Eskişehirliler, festivalde yayınlanan film gösterimlerini ise ücretsiz olarak izleyebiliyor.

Beykent Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi alıyor Beykent Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi alıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği tarafından düzenlenen Farklı Perspektifler Kısa Film Festivali ve Alman-Türk Gençlik Köprüsü’nün desteklediği Güz Sinema ve Sanat Kampı, kısa film gösterimleri ve çeşitli atölye çalışmaları ile sürüyor.

30 Ekim’de başlayan 9. Uluslararası Farklı Perspektifler Kısa Film Festivali’nin bu yıl ki teması “İzolasyon” olarak açıklanmıştı. Festivalde, bu kapsamda hazırlanan Detmold Seçkisi, İzolasyon, Kültürel Bakış, Bağlar, Mor Portreler, Şemsiye, Viraj, Gülünç ve Çok Uzak Çok Yakın kısa filmlerinin gösterimleri yapılıyor. Eskişehirliler, 7 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek gösterimlerle sona erecek festivalde yayınlanan filmleri Özdilek Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyebiliyor.

GÜZ SİNEMA VE SANAT KAMPI
Tepebaşı Belediyesi ve Katadrom Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği, Alman-Türk Gençlik Köprüsü’nün desteklediği Güz Sinema ve Sanat Kampı da devam ediyor. Kampta; Emel Göksu, Çiğdem Vitrinel, Marsel Kalvo, Gül Abus Semerci, Selcan Özgür, Aslı Şahin, Hakan Yılmaz, Ahmet Toklu gibi önemli isimler, sinemasal süreçlere dair atölyeler gerçekleştiriyor. Kamp; kurgu, kostüm, yapımcılık ve oyunculukta drama atölyeleri ile Özdilek Sanat Merkezi ve Tepebaşı Belediyesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde 7 Kasım Pazar gününe kadar sürecek. Öte yandan etkinlikleri takip etmek ve bilgi almak isteyenler, “[email protected], [email protected], www.icpsff.com, www.katadromart.com, www.facebook.com/icpsff ve www.facebook.com/KatadromArt” adreslerini ziyaret edebilir ve yetkililere ulaşabilirler.