20 Aralık 2023 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay saat 01.47de Koç burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık iki buçuk gündür üstümüzde hissettiğimiz rehavet geride kalacak ve enerjimiz yükselecek. Parlak duygularımızın etkisiyle bilinçaltımızdaki düşüncelerimize kolaylıkla ifade verebiliriz. Rutin görevlerimizi yerine getirirken sabır ve azimden uzaklaşabiliriz.

Hareketli yüksek tempolu bir şekilde beklentilerimize karşılık bulmaya çalışacağız.

Başlatmamız gereken işlerimiz, atılması gereken adımlarımız için harekete geçmek elverişli olacak. Fiziksel efor geren işlerimiz, rekabet gerektiren durumlar, kararlılığımızı göstermemiz gereken meselelerimiz için de yaklaşık iki buçuk gün

kendimizi bağımsız ve mücadeleye hazır hissedeceğiz.

Günün ilk yarısı Ay- RxMerkür karesi etkili oluyor. Bu zaman diliminde olayların hızı artabilir.

Rutinimizin dışına çıkıp farklı ortamlarda bulunmak, farklı olmak ve zorlayıcı işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz.

İletişim ve ulaşımda sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliriz. Uğraş vermemiz gereken işlerimizde gecikmeler ve kısıtlamalar canımızı sıkabilir. Sohbet ortamlarında, önemli konuşmalarda yanlış anlamak ya da anlaşılmak gibi uyumsuzluklara maruz kalabiliriz. Bu zaman içinde kaygı uyandırıcı haberler almamızda mümkün. Dolayısıyla, olayları büyütmemek, esnek olmak ve kelimeleri seçerek konuşmak önemli olacak. Zaten Merkür geri hareket ettiği günlerdeyiz. Bu sebepten Retro Merkür'ün doğum haritanızda hangi evinizde hareket edeceğini ve hangi konuları yavaşlatacağını bulalımister misiniz?

Doğum haritanızda Merkür şu anda hangi evde olduğunu biliyor musunuz?

1. evde ise, Kendini geliştirmede engeller olabilir, diyeti bırakmak isteyebilirsiniz, görünüşüne dikkat edemeyecek kadar tembelleşebilirsiniz. Eski faydasını gördüğünüz diyete dönebilirsiniz, gardırobumuzu düzenleyebilir, artık kullanmadığınız ve eski şeylerden kurtulabilirsiniz.

2. evde ise, gelirlerde engeller olabilir, ödemeler ve para makbuzlarının geri dönüşlerini durabilir. Tüm büyük alımlardan vazgeçebilir, tasarruf modunu etkinleştirebilir, geçici ek gelir arayabilirsiniz.

3. evde ise, Eğitimde, belgelerin imzalanmasında, iletişimde engeller olabilir. Daha önce terk edilmiş olan eski öğrenime devam etmek mümkündür, eski tanıdıklarla karşılaşabilir, belgeleri ve işleri düzene koyabilirsiniz. Yabancı dil öğrenimine başlamak veya tekrarlamak da iyidir.

4. evde ise, Anne ile münakaşalar olabilir, akrabalarla çatışmalar olabilir, tadilat, gayrimenkul edinimi ile ilgili sorunlar olabilir. Ocak ayının ikinci haftasına kadar Mülk edinimi ile ilgili işlemleri ertelemelisiniz. Annenize, ailenize daha çok vakit ayırmalısınız. Evinizde daha önce başlamış olan onarımlarıyla uğraşlar verebilirsiniz.

5. evde ise, Çocuklarla ve sevgililerle ilgili zorluklar ve yanlış anlamalar olabilir. Yaratıcılıkla uğraşıyorsanız ilham kaynağınız kaybolabilir. Çocuklarınıza daha fazla özen göstermeli, eski hobilere veya bırakmış olduğunuz yaratıcılığınıza dönmelisiniz. Sevdiklerinizle konuşmalarınıza da dikkat etmelisiniz.

6. evde ise, Eski kronik hastalıklar tekrarlayabilir, evcil hayvanlarla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir ve iş rutininden sıkılabilirsiniz. Faydasını gördüğünüz bir diyete girebilirsiniz. Kanıtlanmış prosedürlere geri dönebilir, masaj yaptırabilirsiniz. Ve kimsesiz hayvanlara bakmayı da ihmal etmemelisiniz.

7. evde isehem iş hem de romantik ortaklarla ilişkiler kötüleşebilir. Konuşmalarınızda dikkatli olmalısınız zira sevdikleriniz ve iş ortaklarımızla münakaşalara yol açabilirsiniz. İletişimlerinizi artırabilir, isterseniz eski sevdiklerinizi veya arkadaşları arar, yazabilirsiniz.

8. evde ise, Krediler, borçlar, sevgililer konusunda zorluklar ortaya çıkabilir. Borç alıp-vermemelisiniz, Yatırım yapmamalısınız. Ezoterizm veya psikoloji kitapları okumalı veya öğrenmelisiniz.

9. evde ise, Eğitim sorunları, yasal sorunlar, yasal talepler uzun mesafeli seyahat ile ilgili sorunlar, ortaya çıkabilir. Yarım bıraktığınız bir yabancı dili tekrar öğrenmeye başlayabilirsiniz. Manevi yola girebilir, manevi uygulamalarla uğraşabilir, tarih okuyabilirsiniz.

10. evde ise, Patronla sorunlar, babayla yanlış anlaşılmalar, statü- itibar durumları ile ilgili sorunlar olabilir. Patronunuzla aranızı bozmamalı, babanızla kavga etmemelisiniz. Iş yerinde çatışmalardan kaçınmalı, itibarınızı takip etmelisiniz.

11. evde ise, Arkadaşlarla olan tartışmalar ve grup çalışmalarında yanlış anlaşılmalar, Merkür retro döneminde heyecan yaratabilir. Astroloji çalışmalarına katılın, varsa bloğunuzu incelemeye ve düzenlemeye özen gösterin.

12. evde ise, Göç, ilişkiler, seyahatler ile ilgili sorunlar oluşabileceğinden bu dönem bu tür işlerinizi ertelemek daha iyidir. Manevi uygulamalar (dua, meditasyon veya yoga) yapın, doğada daha sık yalnızlık içinde vakit geçirmeye çalışın.Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.