10 Kasım 2022 tarihi itibari ile günlerden ATATÜRK.

Atamızın boyu 1.74, kilosu ise 75 civarıydı. 42 numara ayakkabı giyiyordu. Ayakkabıları genelde siyah rugan dı. Atatürk’ün de TC kimlik numası: 10000000146. Aslında bu, birinci sıradaki TC kimlik numarası. Sondaki 46, güvenlik amacıyla, sistem tarafından otomatik konulmuş. Atatürk’ün en sevdiği yemek, etsiz kuru fasulye ile pilavdı. Kahveyi de çok seviyordu. Günde 10–15 fincan Türk kahvesi içiyordu. Atatürk’ün tüm gömlekleri beyazdı. Takım elbiselerinin modelini kendisi çiziyordu. Lacivert rengi sevmezdi. Bu nedenle gardolabında laciverte yer yoktu. Atatürk'ün “Foks” adında bir köpeği vardı. Atamız Foks’u Yalova kaplıcalarına gittiği bir gün, seyyar bir fotoğrafçıdan 50 liraya satın almış. Foks öldükten sonra doldurulup mumyalanmış. Halen de "Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi"nde sergileniyor. Atarürk spor yapmayı çok severdi. Düzenli ata binerdi, yüzerdi ve bilardo oynardı. Mustafa Kemal, çok kitap okuyan biriydi. Yüzlerce kitabı vardı. Ancak en sevdiği kitap, Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu adlı romanıydı. Öyle ki, kitabı sürekli yanında taşırdı ve zaman zaman rasgele bir sayfa açıp okurdu. Atamız 44 sayfalık bir geometri kitabı yazdı. Bugün kullandığımız üçgen, dörtgen, çap, artı, eksi, bölü, oran gibi Türkçe kelimeleri Atatürk buldu. Atatürk’ün bu kitap dışında 13 kitabı daha var. Mustafa Kemal; Medeni Bilgiler, Karlsbad Hatıraları, Bölüğün Muharebe Eğitimi gibi hem askeri hem de toplumsal konularda kitaplar yazdı. Atatürk isminde bir çiçek vardı. Rivayete göre, Atamız çok seviyor diye bu ismi koymuşlar. Bir başka iddiaya göre ise Meksika kökenli çiçeği Türkiye’de yetiştiren bitkibilimciler çiçeğe Atatürk ismini verdi. Mustafa Kemal Atatürk, son söz olarak, “Aleykümselam” dedi. Anlatılanlara göre, Atatürk, doktoruna dikkatle baktı ve “Aleykümselam” dedi. Ardından girdiği komada 30 saat kaldı. 10 Kasım günü ise maalesef hayatını kaybetti. Atamızı sevgiyle, saygıyla, minnetle anıyoruz.

Ay günü İkizler burcunda geçiriyor. İletişim ve güçlü diyaloglar kurma modunda olacağımız bir gün geçirebiliriz.

Günün gezegen hareketinde Venüs-Neptün arasında olumlu bağlantı etkinleşiyor. Güzellik, sanat ve hayal gücüne daha fazla ilgimizin artmasını sağlayacak bir geçiştir. Merhamet, uyum, şefkatli bir ruh halinde olabilir, başkalarına her zamankinden çok nezaketli davranabiliriz. Romantik ve soysal ortamlarda olmak, hayatın zevklerine dalmak isteyeceğiz.

Gergin ilişkilerimiz varsa bu enerjiden faydalanarak ilişkilerimizi yoluna koyabiliriz.

Merhametimiz ve İçtenliğimiz kendimizi hayır işlerin içinde bulmamızı sağlayabilir,

Başlarını yoğun iş yükünden kaldıramayan arkadaşlarımıza destek olmak, onları rahatlatmak adına vakit harcayabiliriz. 

Yaratıcılığımız ise oldukça akıcı olacak ve hayal gücümüzün tadını çıkarabiliriz.

Ayrıca bu transit ile çok gerçekçi veya pratik olamayız, finansal işlerimizi bugünlük ertelemeye çalışmalıyız. Erteleyemeyecek durumdaysak çok dikkatli hareket etmeliyiz.

Günün gezegen hareketinde ise Merkür-Satürn karesi İle bu dönem fikirlerinizi başkalarına iletmekte güçlük çekebilirsiniz. Postalarda, sevkiyatlar da ve seyahatlerde yavaşlamalar yaşanabilir. Girişimlerin de başarısız olabileceğinden, bu iki haftalık zaman içinde düşüncelerinizi, planlarınızı geliştirin, İşbirliği ve önemli konularda uzlaşma arayışı geliştirin sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler...