KOVA BURCUNDA DOLUNAY

12 Ağustos 2023 Cuma günü Saat 04.36 da 19 derece Kova burcundaki Ay ve Aslan burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğuyor.

Dolunay, planlarımızın sonucunu ve tamamlanmasıyla ilişkilidir. Yeniaydaki yaşam durumlarının, en az iki haftalık periyodunu karşımıza çıkaracaktır.

Kova-Aslan eksenindeki Dolunay aşk, özgürlük, yaratıcılık temasını içeriyor. Aynı zamanda irade ve kararlılığın maksimum tezahürüdür.

Dolunay horoskopunda Yengeç burcu yükseliyor. Güneşin karşısında Ay-Satürn ile kavuşumda ve Mars, Uranüs ve KAD dizilimine kare açı içinde görünüyor. Buenerjiler mücadele, çatışmalar,sürprizler ve öngörülemezlikleri teşvik ediyor.

Global ölçekte uçak kazaları, insan kaynaklı kazalar, patlamalar, yangınlar, finansal krizleri Ağustos ayı boyunca derinleştiriyor.

Bireysel olarak, nasıl, hangi alanda hissedeceğiniz ve nasıl bir değişikliklerle karşılaşacağınız doğum haritanızda alacağınız etkiye bağlı olacak.

Sağlık alanında özellikle migren ve baş ağrısı, bacak yaralanmaları (alt bacak ve ayak bileği) kronik varislerin kötüleşmesi damar ve eklem hastalıkların görülmesi olasılığı yüksektir.

Bu nedenle, bu hastalıklara eğilimliyseniz özellikle önümüzdeki günlerde kendinize dikkat edin, fazla yormamaya gayret gösterin sevgili dostlar.

Dolunay diğer burçlarla birlikte 17. dereceden 21. dereceye kadar olan Kova, Aslan, Akrep ve Boğalar ve bu burçlarda önemli noktaları olanlar daha fazla etkileyebilir. Zira, bazıseçimler yapacakları çok önemli kararlar alacakları bir tür kavşağa gelebilirler. Böyle bir süreçteyseniz Her şeyi tartın ve iyi analiz edin sevgili dostlar.
 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar Dolunay sürprizler getirebilir. Duygularınıza, sosyal hayatınıza sıcaklık, sezgi ve renk katabilir. Yardım veya destek alışverişleriyle meşguliyetleriniz artabilir. Başkalarının hayatlarında oynadığınız rolün daha çok farkına varabilirsiniz. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay işinize veya sosyal hayatınıza sürprizler getirebilir. Mevcut hedeflerinize ulaşmak için harekete geçebilir, uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir projenin sonucunu alabilirsiniz. Ailevi bir konuda dönüm noktasına gelebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay hayatınıza enerji, duygularınıza daha fazla renk getiriyor. İlgi alanlarınız ve deneyimlerinizi genişletmek için fırsatlar bulabilirsiniz. Gündeminizde olan uzun mesafeli bir bağlantı, önümüzdeki iki hafta içinde sonuçlanabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay arzularınız ve ihtiyaçlarınıza ışık tutuyor. Para veya ilişki konularında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz değişiklikleri yapabilir, başkalarına bağımlı olma şeklinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay ilişkilerinize vurgu yapıyor. Bir ilişki dönüm noktasına ulaşabilir, Atılımlar ve yeni başlangıçlar hatta bir iş anlaşmasına varmanız mümkün olabilir. Güzellik, sanat ve finansal konularda çok önemli yenilikler gerçekleşebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay iş veya sağlık konularına ışık tutuyor. Planlarınıza, hedeflerinize odaklandığınız takdirde önemli değişiklikler gerçekleşebilir. Kötü bir durumdan veya kötü bir alışkanlıktan vazgeçerek fazla pozitiflik çekebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ;(23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay bir ilişkiye veya özel bir projeye yeni bir ışık tutuyor. Yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlenceler, genel etkinlikler ve tatil konularıyla ilgili meşguliyetleriniz artıyor.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay ev, aileniz ve aile büyüklerinizle ilgili konularda hareketlilik getiriyor. Ailece eğleneceğiniz girişimler gündeminize gelebilir. İlişkilerinizi veya Finansal durumunuzu seçiminize ve durumunuza göre ayarlamak zorunda kalabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY;(22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay öğrenme, iletişim, işe gidip gelme ve bağlantı kurma ile ilgili temalara ışık tutuyor. Projelerinize ve beklentilerinize yeni bir yaklaşımla karşılık bulabilirsiniz. Ortak ilgi alanı ve bakış açıları aracılığıyla Aşk veya dostluğu hayatınıza çekebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay para, yetenek ve değerler konularına ışık tutuyor. Yaşamınızda neye ihtiyacınız olduğunu ve onu nasıl elde edeceğinizi ani bir şekilde fark edebilirsiniz. Duygular ve ilişkiler konusunda net adımlar atmanız gerekebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay kendinize ve bakım gereksinimlerinize dikkat etmenizi sağlıyor. Bir ilişkiniz dönüm noktasına ulaşabilir, hatta bir iş anlaşmasına varabilirsiniz. Herhangi bir çabanızda başarı, mutluluk ve gurur elde edebilirsiniz. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay fiziksel ve duygusal sağlığa odaklanmanızı sağlıyor. İşiniz, özel yaşamınız ve duygularınız hakkında önemli bir aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Tartışmanız gereken konuları ancak sevgi ve saygı ortamında çözebilirsiniz.