2022 YILININ ANA ETKİLERİ - 1-

 

2022 YILININ ŞANSLI BURÇLARI

Bu yıl tüm burçlar olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Su ve Toprak elementleri Ocak ve Mayıs ayları arasında ve sonbaharda Jüpiter'in Balık burcundaki olumlu etkilerinden yararlanacaklar. Oğlak burcundaki Plüton, Boğa burcundaki Uranüs ve Balık burcundaki Neptün tarafından da destek alıyorlar. Dolayısıyla 2022 yılın ilk yarısı ve son çeyreği Balıklar, Yengeçler, Akrepler, Boğalar, Oğlaklar ve Başaklara rahat bir atmosfer sağlıyor. Hedeflerini, planlarını ve dileklerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Birçoğu iş, kariyer ve finansal konularda şanlar elde edecekler. Birçoğu ise yeni ilişkiler, arkadaşlıklar, evlilik ve ebeveyn olma yolunda yeni hayatlara adım atacaklar.

Jüpiter Mayıs ortasından Ekim sonuna kadar Koç'ta Transit edecek, ardından Aralık sonunda tekrara Koç burcuna girecek. Jüpiter, bu dönemlerde Ateş burçlarını (Koç, Aslan, Yay) ve Hava burçlarını (İkizler, Terazi, Kova) destekleyecek. Jüpiter bu burçların hırslarını, güçlerini, zevklerini, hızlarını ve verimliliklerini harekete geçirecektir. Ve bu kez bu Burçlar, daha enerjik, daha istekli, şanslı ve iyimser olacaklar.

KAD-GAD

Düğümler 18 Ocak 2022 de Boğa-Akrep aksına geçiyor. Bu eksen dönüşümler, ilişkiler alanını ve genel/ortak finansmanı etkileyecektir. Güç konusuna da değinilecektir. Birisi gerçek içsel gücünü hissedebilecek, diğeri maddi gücünü göstermek isteyecek. Genel olarak, bu dönemde gücün tezahürü oldukça çok çarpıtılabilir.

2022'DE TUTULMALAR

Düğümlerle birlikte Tutulmalar da 2022 yılı boyunca Boğa - Akrep burçlarında gerçekleşecek. Bu, değerlerimiz kadar enerji ve finans eksenidir. Ezoterik bir bakış açısından, bu eksen, sözde tutkular çaprazının iki ekseninden biridir.  Boğa burcu kendi parasını, tasarruflarını, maddi değerlerini ve Akrep burcu, diğer insanların ve ortak, ortak para, değerler ve tasarrufları sembolize eder. Ve bu, gördüğünüz gibi, her birimiz için çelişkili, duygusal olarak duyarlı konulardan biridir.

Tutulmalar her zaman zor ama gerekli değişikliklerin olacağı alanları gösterir. Bu, dünyadaki sosyo-ekonomik işleyiş süreçleri değişime uğrayabilir.

— Değerlerimizin alanı, değerler sistemimiz değişime uğrayacaktır. İnsanlar kendileri için gerçekten neyin önemli olduğuna farklı bir şekilde bakabilir ve sistemlerinde, değer ölçeğinde değişiklikler yapılabilir.

— Finansal akışların hareketi konularında değişiklikler olacaktır. Bu süreç yetkililer tarafından daha kontrollü, daha şeffaf hale gelebilir. Nakit akışları azalabilir, elektronik ödemeler de artış olabilir.

— Değişim, dönüşümler vergiler, bankacılık hizmetleri ve sigorta sistemi ile ilgili sistemleri de etkileyecektir.

 2022'DE TUTULMALAR

Astroloji bir Yılda ne kadar az tutulma olursa, o kadar sakin ve huzurlu yaşamacağızı garanti eder. Ve tutulmalar açısından, yeni yıl sakin olacağını vaat ediyor. 2022'de 2 Güneş ve 2 Ay olmak üzere toplam 4 tutulma olacak.

30 Nisan 2022,Boğa burcunda parçalı güneş tutulması

16 Mayıs 2022,Akrep burcunda tam ay tutulması

25 Ekim 2022,Akrep burcunda parçalı güneş tutulması

8 Kasım 2022, Boğa burcunda tam ay tutulması 

30 NİSAN 2022, KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI,

Saat: 23.28 10 Burç: 10 derece Boğa burcunda gerçekleşiyor.

Antarktika, Güney Amerika ve Pasifik den izlenecek.

2022 yılının ilk tutulması Güneş tutulması

Boğa burcunda bir güneş tutulması kişisel finans, değerler, mülkiyet, fiziksel ve maddi kaynaklar, kişisel mülkiyet, benlik saygısı, güvenlik ve güvenlik arzusu, değişime direnç ve rahatlık ile ilgili konulara değinecektir. Bu tutulma, tüm bu konularla ilgili olarak yeni başlangıçlarla ilişkilidir. 

Para ve mülkle olan ilişkimizi yeniden değerlendirmenin zamanı geldi. Maddi soruları hayatta ilk sıraya koyan türden biriyseniz, 30 Nisan tutulması sizi hayata yeni bir bakıştan geçirmeye ve sizi gerçekten mutlu ve tatmin edecek bir şey bulmaya zorlayacaktır. Manevi değerlere ve aile değerlerine öncelik veriyorsanız, Boğa burcunda ki Güneş tutulması gelirinizi artırmanın yeni yollarını bulmanıza yardımcı olabilir.

16 MAYIS 2022’DE TAM AY TUTULMASI,

Saat: 07.14 de 25 derece Akrep Burcunda gerçekleşiyor. Akrep burcundaki Tam ay tutulması Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Avrupa’dan izlenecek.

Akrep-Boğa ekseninde gerçekleşecek olan tutulma yılın önemli etkisi, sabit burçların Boğa, Aslan, Akrep ve Kovalar tarafından hissedilecek olmasıdır. Ve  Astroloji açısından Bu tutulma günü yılın en gergin dönemlerinden biri olacak.

Akrep'teki ay tutulması ve diğer tutulma günlerinde olumsuz duygular yaşanacağından, mümkün olduğunca sosyal yaşamınızı sınırlandırmak en iyisidir.  Meslektaşlar, patronlar, akrabalar, arkadaşlarla anlaşmazlıklar ve kavgalar yaşamak mümkün olabilir. Toplumsal   çatışmalar, patlamalarla ilgili tehlikeler, saldırganlıklar önemli ölçüde artabilir. Genel olarak, bu günü aklınızda tutmaya çalışın. Gerginlik ve çatışmaların muhtemel olduğu yerlerden ve kişilerden uzak durmakta fayda var.

25 EKİM 2022 KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI,

Saat: 13.49 da 2 derece Akrep burcunda gerçekleşiyor. Akrep burcunda gerçekleşecek tutulma, Avrupa, Batı Sibirya, Orta Asya ve Kuzeydoğu Afrika'da gözlemlemek mümkün olacak.

 Akrep burcu en gizemli ve karmaşık burçlardan biridir. Küresel dönüşümü, ölümü ve ardından yeni bir kalitede yeniden doğuşu sembolize eder.

Akrep burcunda bir tutulma, sizi uzun süredir rahatsız eden bir soruna çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu gün ana şey sezginizi ve bilinçaltınızı dinlemek. Tutulma gününde eski gizli konular ve sırlar açığa çıkabilir. Etrafımızdaki insanlar gerçek renklerini gösterebilirler.

25 Ekim 2022 tutulmasının zararsız geçebilmek adına tutulma öncesi eski alışkanlıklardan, bağlardan ve artık bırakmanız gereken yükümlülüklerden kurtulmanız gerekiyor. Zira  Bu tutulmanın enerjisi, gereksiz olan her şeyden kurtulmaya ve tamamen yeniye, yeniden doğmaya yardımcı olacaktır.

8 KASIM TAM 2022'DE AY TUTULMASI,

Saat: 14.02 de 16 derece Boğa burcunda gerçekleşiyor. Tutulma Asya, Avustralya, Pasifik Okyanusu, Kuzey ve Güney Amerika’dan izlenebilecek.

Ay tutulmasının ana etkisi hayatımızın maddi yönü üzerinde olacaktır. Ya sahip olduğumuz şeyi kaybedebiliriz ya da uzun zamandır arzuladığımız şeyi kazanabiliriz.

Tutulmanın faydalı bir etkiye sahip olması için kendimizde üstesinden gelmemiz gereken Açgözlülük, cimrilik gibi niteliklerdir. Ailenize, sevdiklerinize, yakın çevrenize ve manevi değerlerinize daha fazla zaman ayırmalısınız. 

Ülkemiz açısından önemli bulduğum zamanlara bakacak olursak sevgili dostlar.

Ülkemiz açısından 2022 ekonomik koşullarda sıkıntıların arttığı ve işsizliğin çoğaldığı bir dar boğazdan geçeceğimiz yıl olarak bizleri bekliyor.

Nisan ayından Satürn-Mars kavuşumuyla birlikte Ay düğümlerine kare açısı içinde olacak,

Ağustosun ilk haftası bu kez Mars-KAD ve Uranüs ile aynı hizada Satürn karesini etkinleştiriyor.

Satürn ve Uranüs karesi 2022 de Eylül ve Ekim aylarında yakın mesafede gerçekleşecek. Kısacası 2022 beklenmedik yaşam dönüşlerine hazır olmamızı işaret ediyor bu ülkemiz açısından sadece ekonomik açıdan değil sosyal, politik konularda da sıkıntılı durumlar, çatışmalar ve isyanlara neden olabilir.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım sevgiler.