22 Aralık 2021 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay günü Aslan burcunun evinde geçiriyor. Dışa dönük olacağımız enerjilerle güne başlıyoruz. Ön plana çıkmak, takdir edilmek kendimizi göstermek gibi abartılı davranışlar ve beklentiler içine girebiliriz. Yaratıcı düşüncelerimize odaklanmaya çalışmak ve başkalarının niteliklerine dikkat ederek günlük planlarımıza ulaşabiliriz.

Günün ortalarına doğru Ay-Mars trinesi etkili oluyor. Bu geçiş ile hayatımızı daha güvenli ve mutlu hale getirmek için çok çalışmak, düşüncemizde olan bir projeyi başlatmak için harekete geçmek isteyebiliriz.  Grup çalışmaları, İş yerimizdeki anlaşmazlıkları çözümlemek, iş birliği geliştirmek içinde değerlendirebileceğimiz mükemmel bir zamandır. Ayrıca sevdiklerimize duygularımızı yada kişisel kararlarımızı içtenlikle açabiliriz sevgili dostlar.

Günün ikinci yarısı Ay-Şiron trinesi etkili oluyor.  Şefkatli, merhametli ve bağışlayıcı enerjiler içermekte. Bilinçaltınızdaki negatif kayıt ve korkular açığa çıkabilir. Yaşamanıza olumsuzluklara neden olan ve size ters gelen bazı olay, kavramlar ve insanlarla yüzleşip onları affederek yaralarınızı iyileştirebilirsiniz.

Hayatımızdaki karmaşıklığı ve ciddiye almamız gereken alanları gözden geçirebilir ve kendimizi güçlendirebiliriz sevgili dostlar.

Akşam saatlerinde Ay-Satürn karşıtlığı etkili oluyor. Kendimizi güvensiz ve kaygılı hissedebiliriz. Zorunluluk gereken işlerimizi gözümüzde büyütebilir, bir takım engellerle karşılaşabiliriz. Otorite sahibi kimselerle veya aile büyüklerimizle uzlaşma sağlamakta güçlük çekeceğimiz koşullar ortaya çıkabilir.

Gerilimli ortamlardan uzak durmak, olayların olumsuz yanlarını gözümüzde büyütmemek ve mantıklı hareket ederek zamanımızı verimli geçirebiliriz sevgili dostlar.

Hemen ardından Ay-Uranüs karesi ile günü kapatıyor. Sevdiklerimizle olduğumuz bu zaman diliminde stres yaratan koşullar oluşabilir. En iyisi bu stresli enerjiyi kendimizi ve sevdiklerimizi mutlu edecek uğraşlara kanalize ederek olumlu kullanmaya çalışmalıyız sevgili dostlar.