Kısaca EYT’liler olarak tanımladığımız Emeklilikte Yaşa Takılanlar, yıllardır hak arama mücadelesi veriyorlar.
Emeklisine bir türlü rahat bir yaşam ortamı sunamayan iktidarlardan sonra değiştirdiği yasalarla çalışan insanlarını emekli etmeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Zaman zaman EYT’lilerle ilgili bir parmak bay çalma durumu olsa da sorunlar çözülmedi.
Yıllarca çalıştıktan sonra emeklilik için bekleyen insanlar geçtiğimiz hafta sonu yine hak arama mücadelesindeydiler. Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a giden EYT’liler seslerini duyurmaya çalıştılar. Eskişehir’den de 10 otobüsün üzerinde insan gitti İstanbul’a.
Bozüyük’ten mitinge giden EYT’lilere hitaben konuşan Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu "İnşallah bir an önce, ananızın ak sütü gibi hak ettiğiniz emekliliğe kavuşursunuz. Haklı davanızda sonuna kadar yanınızdayız. İnşallah bu, hak aramak için son gidişiniz olur " demiş.
Daha önce de çok kereler mitinglere giden EYT’liler umuyoruz bir daha gitmek zorunda kalmazlar.

***

Gündemde Atatürk Havalimanı var. Yıllardır ülkeye ve yolculara hizmet veren bu havalimanının başına gelmedik kalmadı.
Önce pistinin üstüne pandemi hastanesi diye bir şey yaptılar. Kar yağdı, İstanbul Havalimanının çatısı çökünce, devlet büyükleri Atatürk Havalimanına inmek zorunda kaldılar. Şimdi de havalimanını tamamen ortadan yok etmek istiyorlar.
Bu nedenle İstanbullular ayaklandı. Havalimanı önünde gösteriler düzenliyorlar. İstanbulluların, İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde, muhalefet partileri ile birlikte bu ihanete seyirci kalmaması isteniyor.
Türkiye’nin çeşitli illerinden de “Atatürk hava alanına sahip çıkın ve Demokratik tepkinizi gösterin! Uçak pistlerinde insan seli ve oturma eylemi yaparak; 10 milyar dolarlık milli ve stratejik Atatürk Hava alanının yıkımı acilen durdurulmalıdır” mesajları gidiyor İstanbullulara.

***

Ya Salda gölü. İnsanın bakmaya bile kıyamadığı bu güzelliğin son fotoğrafını görünce inanın içim acıdı.
NASA'nın "Ayakkabıyla bile girilmemeli" dediği Salda Gölü'nün son hali yürekleri burktu.
Dünyada böyle bir güzellik bir Kanada’da bir de Türkiye’de var ya..
Böyle bir güzelliğe nasıl kıydılar.