17 Mayıs 2022 tarihi itibari ile Mars gününden merhaba. Ay günü Yay burcunun evinde geçiriyor. Cesur, maceracı ve kendine güvenen enerjiler ile güne başlıyoruz.

Büyümek, gelişmek ve kendi alanımızda çevremizdekilere rehberlik etmek için bu enerjiden faydalanabiliriz.

Dün gerçekleşen Akrep burcu tutulmasının etkisi yaklaşık üç gün daha hissedeceğiz sevgili dostlar dolayısıyla biraz tutulmalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum.

Hem Güneş hem de Ay tutulmaları gizemli ve mistik bir zamandır. Uzun süre ihmal edilmiş konular varsa birden gündemimize gelecektir Zira Tutulmaları hayatımızın belli bir alanında birdenbire spot ışıklarının yanmasına benzetebiliriz.  O konuda çalışma yapmanın zamanı gelmiş demektir. Elbette yapılması gerekeni yapmamayı da seçebilir kişi. Fakat dikkat çeken konunun ihmal edilmesi, konunun problemli şekilde ilerde tekrar gündeme geleceğinin işaretçisidir.

Tutulma dönemleri fiziksel ve duygusal huzuru sağlamak için, iş ve çalışmalarımızı pasif bir rolde yürütmek ve önemli görüşmelerimizi, toplantılarını ertelemek, stresli ve çatışmalı durumlarından kaçınmamız gerekir. Yeteri kadar uyumak, duş almak, temiz havada yürümek ve doğru beslenmek vücudun savunmasını artıracak ve olumsuz etkilere dayanmasına yardımcı olacaktır.

 Gün ortalarında Ay-Şiron trinesi etkilioluyor. Şefkatli, merhametli ve bağışlayıcı enerjiler içermekte. Bilinçaltınızdaki negatif kayıt ve korkular açığa çıkabilir. Yaşamanıza olumsuzluklara neden olan ve size ters gelen bazı olay, kavramlar ve insanlarla yüzleşip onları affederek yaralarınızı iyileştirebilirsiniz.

Hayatımızdaki karmaşıklığı ve ciddiye almamız gereken alanları gözden geçirebilir ve kendimizi güçlendirebiliriz sevgili dostlar.

Günün ikinci yarısı ise Ay-Venüs trinesi etkili oluyor. Oldukça keyifli bir ortam sağlayan bir geçiştir. Aile bireyleriniz ile ekonomik işlerinizi veya sorunlarınızı çözmenin yollarını kolay bulabilirsiniz. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize daha açık bir şekilde karşılık bulabilirsiniz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım

Sevgiler.