Eskişehir’deki Oda, dernek, sendika ve sivil toplum teşkilatlarında görev yapıp da bu kuruluşların üst yönetimlerinde görev alan Eskişehirlilerin sayısı günden güne artıyor.

Geçmişte de çok sayıda Eskişehirli, yukarıda saydığım kuruluşların üst yönetimlerinde hatta Genel Başkanlık düzeyinde görevlerde bulunmuşlardır.

Örneğin sendikacılık alanında Sadık Şide ve Cevdet Selvi sembol isimlerdir.

***

Yeni çok sayıda sendikanın Eskişehir Şubelerinde görev alıp daha sonra Genel Merkezlerde üst düzey yönetici olarak görev yapan hemşehrilerimizin çoğu halen görevlerine devam etmektedir.

Keza Odalar’da da öyle.

Geçmişte de sanayicilerimiz, tüccarlarımız, çiftçilerimizin kuruluşları olan Oda ve Borsa’ların Başkan ve yöneticileri üst kuruluşları olan TOBB Yönetimlerinde görev aldılar.

***

Son olarak da Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 

Celalettin Kesikbaş “TOBB ve KOBİ A.Ş.’nin potansiyeli ile KOBİ’lerin büyümesi ve gelişimi için çalışmalara yoğun bir şekilde devam edeceğiz. KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., 1999 yılında KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş olup, 2004 yılı Ekim ayından itibaren de aktif olarak girişim sermayesi alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda kurulan şirketin amacı, gelişme potansiyeli yüksek olan ve kaynak ihtiyacı içinde bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümeleri için gerekli olan sermaye ihtiyacını ve stratejik desteği temin ederek firmaların gelişmelerine katkıda bulunmayı sağlamaktır” dedi.

***

Kesikbaş’ın bu görevi başarıyla sürdüreceğine ve Türk sanayisine katkıda bulunacağını biliyoruz.