Uzun yıllardır giyim sektöründe hizmet veren Şükrü Katlav, deri montların farklı hava şartlarında nasıl korunması gerektiğini anlattı.

“Anadoluyuz Biz” projesi ile Sinoplu gençler Eskişehir’i gezdi “Anadoluyuz Biz” projesi ile Sinoplu gençler Eskişehir’i gezdi

Kış aylarının gelmesiyle deri montlar yeniden gün yüzüne çıktı. Yeni mont almak yerine eski deri montlarını tamir ettiren vatandaşların tercih edebileceği deri tamircilerinden biri olan ve 40 yılı aşkındır giyim sektöründe faaliyet gösteren Şükrü Katlav, hakiki deri mont kullanımı hakkında bilgiler verdi. Katlav, "Hakiki deri olduktan sonra her mont yenilenebilir ama yeter ki iyi bakın. Bende 20 senelik, 30 senelik hakiki deri var. Deri dediğin ömürlüktür kullanmasını bilene. İnsanlar deri kullanmasını bilmiyor. Bugün 500 dolara, 1000 dolara ceket vardır. Bunu götürüyor, koktu diyor, bakmazsan, dikkat etmezsen tabii ki bozulur. Gidiyorlar çamaşır makinesine atıyorlar, kuru temizlemeye veriyorlar, yakıyor kimyasallar. Derinin 101 değil, bin bir çeşidi vardır. Boyanabilen var, boyanmayanı var, değişik işlem yapılan var, bunu anlatmak sonsuzdur.” dedi.