"Renkli saç modelleri ve hareketli renkler bu sezon patlama yapacak"
2017 yaz döneminde saç renklerinde hareketin ön planda olduğunu ifade eden deneyimli kuaför Derebağ, bu canlı renklerin insanlara da olumlu yansıyacağını belirtti. Derebağ, “Geçen yıl biraz gri tonlar modaydı. Ama bu sene biraz daha gökkuşağı tonları gittikçe daha sık görülmeye başlanıyor. Renkli saç modelleri ve hareketli renkler bu sezon patlama yapacak. Küçük bir detay olarak başlayan heyecan yazın en eğlenceli modellerine dönüşecek. Biraz daha renkli saçlar bu yıl daha göz önünde olacak. Daha renkli görünümler ön planda olacak” dedi.

"Model olarak da örgüler bu sene biraz daha ön planda"
Saç renginde olduğu gibi modellerde de değişimin yaşandığını söyleyen Serhat Derebağ, “Model olarak da örgüler bu sene biraz daha ön planda tutuluyor. Yazın olmazsa olmaz dediğimiz örgüler, podyumlarda orijinal formlara büründü. Londra Moda Haftasının en sevilen örgüleri var örneğin. Biraz daha romantizmden sıyrılan güzel modellerle saç örgüleri bu sene karşımızda olacak. Farklı bir model olarak sokak tarzı diye tabir edilen ense topuzları da aynı şekilde rağbet görüyor. Biraz daha podyumdan değil de podyumdan daha renkli ve cüretkar olan sokak stili yıldızlarından geldi. Sokağın açık ara en çok kazanan saç modellerinden birisi modern ense topuzu” ifadelerini kullandı.

"Saçı dengeleyip beslemek çok önemli"
Değişimlerden dolayı saçın zarar gördüğünü ve mutlaka bakım gerektirdiğini sözlerine ekleyen kuaför Derebağ şunları dile getirdi:
“Son olarak bu seneye damga vuran yaz modellerinde ombreler, tatlı geçişler, kumrallar, bebek sarıları ve gökkuşağı renkleri biraz daha göz önünde. Röfleyi biraz daha geri plana atıp daha modernleştirerek ön plana çıkardığımız renkler mevcut. Fazla renk değişimi de saça zarar veriyor kimyasallardan dolayı. Biraz daha keratin ve botoks bakımlarla saçı dengeleyip beslemek daha iyi olacaktır. Profesyonel yardım da her zaman daha etkili bir yol olacaktır. Saçlara bakımı kadın erkek hiç kimse eksik etmesin.”

Editör: Milli İrade