Odunpazarı Belediyesi tarafından kadınlar için düzenlenen yılbaşı kutlamaları ikinci gününde de devam etti.

Odunpazarı Belediyesi tarafından kadınlar için düzenlenen yılbaşı kutlamaları ikinci gününde de devam etti.

Kutlamaların ikinci gününe Gökmeydan, Orhan Oğuz, Erdal İnönü, Kadir Akkaş, Gündoğdu Halk Merkezleri ve OMEK’ten (Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları ) atölye katılımcısı kadınlar ile OKEP’li (Odunpazarı Belediyesi Kadın El Sanatları Pazarı) kadınların da aralarında bulunduğu yaklaşık bin 500 kadın katıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcılarının da katıldığı etkinlikte, kadınlar oyunlar oynayarak, halaylar çekerek yeni yılın gelişini kutladı. 

Eskişehir DAK ekibinden Marmaris yangınına destek (VİDEO HABER) Eskişehir DAK ekibinden Marmaris yangınına destek (VİDEO HABER)

Etkinlikte Gökmeydanı Halk Merkezi atölye katılımcılarından Yasemin Özyurt, kendi yazdığı “Kazım Kurt’a” isimli şiiri okuyarak, Başkan Kurt’a kadınlar için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Başkanı seçildikten sonra kadınlar ve çocuklar için çok sayıda çalışma yaptıklarını belirtti. Kadınların kendi ayakları üstünde durabilmeleri, meslek edinmeleri ve para kazanmaları için farklı  mahallelerde Halk Merkezleri ve atölyeler açtıklarını anlatan Başkan Kurt, kadıların gözü arkada kalmadan işe gidebilmesi ve sosyalleşebilmesi; çocukların da hak ettiği okul öncesi eğitimi alabilmesi için kreşler açtıklarını vurguladı.

Başkan Kurt, ‘Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı’ için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Konuşmaların ardından sevilen sanatçı Mine Sağlam sahneye çıktı. Kadınlara muhteşem bir konser veren Sağlam, sevilen Türkü ve şarkıları seslendirdi. Kadınlar, Sağlam’ın söylediği şarkı ve türkülere hep birlikte eşlik etti. Sağlam’ın söylediği hareketli şarkılara dansları ve oyunları ile eşlik eden kadınları Başkan Kurt da yalnız bırakmadı.